Слобожанські гвардійці показали, як вдосконалюють робочі якості службових собак (ВІДЕО) - НГУ

Жорсткі умови роботи на блокпостах, велике навантаження, тривале виконання одноманітних завдань. Все це призводить до поступової деградації робочих якостей службових собак. Під час зборів кінологів 5 Слобожанської бригади гвардійці показали процес відновлення форми волохатих напарників. Цьому допомагає перманентне навчання, яке триває весь час існування кінологічної пари.

Обміну досвіду та проходження інтенсивних курсів підвищення фахової кваліфікації потребують не лише люди, але й службові собаки. Щонайменше двічі на рік вони мають таку змогу.

Через велике навантаження під час виконання завдань робочі якості службових собак з часом дещо притуплюються. Під час роботи на блокпосту собака відчуває тисячі різних запахів. Це призводить до збою їх диференціювання. Ми не можемо допустити зниження якості стандартів роботи. Кінологи різних підрозділів  також потребують обміну досвіду та постійного відточування навичок техніки дресування, — пояснив офіцер НГУ Роман. Він підкреслив, що  їхні напрямки діяльності спеціалізовані: є розшукові собаки, які використовуються для пошуку людей, і є розшукові з пошуку зброї, набоїв, вибухівки. — На блокпостах чи не кожного дня виявляємо заборонені предмети. Днями був зупинений бус. Спочатку собака почав позначати кузов автомобіля. Почали обшук. Було виявлено російські протипіхотні міни, два автомати заховані в обшивці, а також патрони. Також досить часто працюємо під час стабілізаційних заходів, обшуків разом зі спецслужбами”.

Роман уточнив, що виявила небезпечний вантаж кінологічна пара лейтенанта Дмитра Кириченка та службової собаки Ірбіса, яка нещодавно була відзначена кінологічною спілкою України за видатну здатність виявляти вибухонебезпечні пристрої та зброю.

Гвардієць також додав, що їхні підопічні доволі часто виявляють загрози, які виходять за межі їхньої спеціалізації. Йдеться про наркотичні речовини, які мають різкий запах. Собака на них часто також реагує, і показує, хоча його цьому не вчили.

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління Національної гвардії України

Перейти до вмісту