Слобожанські гвардійці цілодобово ремонтують військову техніку, щоб швидше повернути її на фронт (ВІДЕО) - НГУ

Нацгвардійці 5 Слобожанської бригади відновлюють понівечені обстрілами БТРи, вантажівки, найбільше радіють, коли до українського війська потрапляє трофейна техніка. До нагоди стають навіть спалені машини – механіки розбирають їх до гвинтика й агрегати використовують для ремонту.

Євген тестує так звану «мотолигу» – жартують – це російський лендліз, бо МТЛБ – ворожий. Під час вересневого контрнаступу 22-го російська армія так швидко відступала, що лишала бронетехніку, розповідає журналістам національного телеканалу ICTV гвардієць Євген.

«Цю техніку ми «віджали» в Балаклії під час нашого контрнаступу, вона була майже в працездатному стані. Те що ми зробили – відремонтували коробку і, в принципі, все», — каже гвардієць.

Євгену 24 – воював на Харківському напрямку, в Серебрянському лісі під Кремінною. Найбільше любить ремонтувати техніку. Будь-яку військову машину може розібрати до гвинтика. Його особистий рекорд – перебрав гусінь за годину. Любов до машин в нього від батька.

«Трохи батькові допомагав, в нього вдома СТО, я там в нього з дитинства гайки кручу й так далі. Тут це знадобилося, тут також чомусь навчився, до армії, до великої війни я зовсім не знав, що така техніка існує»

Часто з фронту повертається дуже понівечена техніка, а побратими просять швидше поставити її на гусінь, тоді працює навіть вночі, каже Євген.

«Приїжджає техніка розбита, ті хто на ній їздить, у них немає часу, вони тільки приїхали з фронту. Їм хочеться відпочити, і поки ми ремонтуємо, вони відпочивають та готуються», — коментує Євген.

Кількість техніки, яку відремонтували з побратимами, рахується сотнями, кажуть нацгвардійці. Особливо радіють трофеям. Це й БТРи, й спецтехніка: КамАЗи, ЗІЛи, маніпулятори.

«Дуже приємно, коли ми в них «віджимаємо», і потім нею користуємося, щоб їх вибивати з нашої території, у нас є багато їхньої техніки, яку ми відновили, і далі боронимо землю від агресора. Є спалена техніка, вона відновленню не підлягає, буває таке що ми знімаємо агрегати, вузли з них, відновлюємо іншу техніку, з двох-трьох можемо зібрати одну, є у нас БТРи, які з п’яти-шести інших машин зібрані, — пояснює офіцер 5 Слобожанської бригади Андрій та показує ворожого тягача МТЛБ, спалена вщент – стала донором для інших бойових машин. — Що в ній було найбільш корисне – це трансмісія, яку ми встановили у свою вже машину, яка вже виконує бойові задачі. Тут залишилось, що можна зняти – люки».

Олександру – 25, мобілізувався за власним бажанням, ще на початку повномасштабної війни. Починав з токаря, каже, тепер командує взводом.

«Коли приїжджає машина на ремонт, я мотивую хлопців, прошу, щоб швидше зробили. Це дуже важливо, і ми отримуємо задоволення, якщо все вийшло», — каже командир взводу Олександр.

Перед тим, як віддати техніку побратимам, механіки особисто їх тестують, і найбільш радіють, коли бойові машини знову повертаються на фронт.

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління НГУ

Перейти до вмісту