“Що не день, то “свято”, — харківський гвардієць Кова утилізує російських загарбників (ВІДЕО) - НГУ

Десантник з-під Харкова нищить російських окупантів з 2014 року. Після повномасштабного вторгнення Кова продовжив цю шляхетну справу в лавах Національної гвардії України.

Кова — спокійний, врівноважений гвардієць з трохи специфічним гумором та тонкою самоіронією. Так поводять себе тільки люди добре впевнені у своїх силах та своїй зброї. І це логічно, адже на фронті він — не новачок.

“Я з 2014 року прийшов добровольцем, коли почалася “халепа” в нашій країні. Спочатку я прийшов у 92 бригаду, почав службу звідти, звільнився і продовжив службу у 25 десантно-штурмовій бригаді. Знов звільнився у 2021 році, думав, що відпочину, і таки “відпочив” до 24 лютого. Наслідки бачите: знаходжуся тут, служимо з земляком, з яким “штурмували” всі військкомати: Золочівський, Богодухівський, Харківський, поки не прийшли до військової частини 3017”, — події розвивалися настільки швидко, що намагатися дістатися до своєї частини сенсу не було. Тому Кова лишився обороняти Харківщину в лавах Нацгвардії.

“Руська Лозова, Дементіївка, Козача Лопань, Куп’янськ, Новоселівське — таку собі доріжку протоптували потихеньку. Тут що не день, то “свято”, то там приліт, то там приліт! Ви подивіться на мою каску — вона вся в уламках, я її спеціально не міняю, вона для мене як талісман, — ділиться Кова. При цьому гвардієць не легковажить небезпеками, намагається не втрачати пильність за жодних обставин. — Кожна ситуація, кожний виїзд – це ризик. Були повні контакти з агресором. Буквально нещодавно 30 осіб їхніх ми завалили нах*р, дали бій — їх тридцять, нас вісім. Вони зайшли до нас на позицію, вони хотіли обійти справа та зліва, та в них нічого не вийшло, бо ми дали їм бій. Інший побратим мій з позивним Кабан, прикрив мене — уламки в обличчя потрапили. І він три години вів бій разом з нами поранений, він ще потім допоміг винести поранених “легіонерів”.

Сьогодні Кова б’ється вже на іншому напрямку. Він це називає “валяти дурака”, причому вкладає в цей вираз свій, моторошний, але реалістичний сенс: мовляв “треба іванам-дуракам якомога більше наваляти”.

Гвардійці — органічна складова Сил Оборони України, тому б’ють росіян на всіх напрямках, де ведуться бої.

Ворог буде розбитий!

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ НГУ

Перейти до вмісту