Сержант Сергій Черник про виявлення диверсантів, боротьбу з криміналом і охорону громадського порядку - НГУ

Сержант Національної гвардії України Сергій Черник – серед тих, хто щодня забезпечує безпеку на вулицях Ужгорода й охороняє стратегічні об’єкти. У військо він пішов добровольцем. Каже, що від першого дня був готовий до будь-яких завдань, аби тільки забезпечити нашим громадянам мир та спокійне життя.

«Я народився у Львові й там здобув освіту. Після строкової служби в армії змінив декілька професій. Мене завжди тягнуло до війська, але якось не виходило. Повномасштабне вторгнення росіян вже не залишило вибору – довелося брати зброю. Потрапив у Національну гвардію і пишаюся цим. Строкову службу я проходив 20 років тому, однак армія мене дуже добре навчила двом простим речам: чистоті та пунктуальності. Якщо дотримуватись цих двох правил, все інше буде просто і зрозуміло. Процесу адаптації я не помітив. Не знаю, чи усюди так, але в моєму підрозділі я швидко знайшов спільну мову і з солдатами, і з офіцерами», – згадує гвардієць.

Сергій сказав неправду дружині, нібито він отримав повістку й довелося йти у військо. До центру комплектування пішов сам і записався добровольцем.

«Наші військовослужбовці щодня виходять на вечірні патрулювання вулиць у містах Ужгород та Мукачево. Ми дбаємо про безпеку держави і її громадян, охороняємо дипломатичні й консульські установи, забезпечуємо громадський порядок. Є наряди, які несуть службу самостійно, а є спільні патрулі з поліцією. Думаю, якби не наші сили, то поліцейським було б набагато важче. Вони, звісно, хлопці зі сталі, але ж і роботи чимало. Наші наряди також виявляють правопорушення, проводять профілактичну роботу, а у разі необхідності затримуємо особу і передаємо слідчо-оперативній групі. Зараз майже усюди вимикають вуличне освітлення. Може кримінальні елементи й хотіли б цим скористатись, але ми цього не дозволяємо. Ми виявляємо як дрібні правопорушення, так і підозрюваних у крадіжках чи збуті наркотичних речовин. Головна мета наших патрулів – це безпека громадян. Регіон зараз в тилу, завдяки Збройним силам України та Нацгвардії тут немає бойових дій. І криміналу на вулицях тут теж не буде!», – сказав Сергій.

Патрульні наряди гвардійців можна побачити на вулицях, але є й такі, яких не видно. Військовослужбовці Нацгвардії забезпечують надійну охорону органів державної влади, дипломатичних установ, стратегічних об’єктів. Ця служба непомітна, але надзвичайно важлива.

«Сьогодні ми охороняємо різні стратегічні об’єкти на Закарпатті. Адже російські диверсанти можуть затаїтися і проявити себе будь-якої миті будь-де в України. В умовах війни надзвичайно важливо мати надійний тил і підготовлені резерви. Бувають випадки, коли підозрілі люди фотографують стратегічні об’єкти чи критичну інфраструктуру. Все це військові наряди фіксують і відповідним чином реагують. От, наприклад, ви б стали робити селфі на фоні складу з паливом? Чи фотографували б пейзаж, в якому обов’язковий елемент – це злітно-посадкова смуга летовища? Погодьтесь, що під час війни звичайні громадяни не стануть таке робити! Але були й такі випадки. Тому ми все це виявляємо, зупиняємо і затримуємо людей до приїзду поліції, а далі таких фотографів перевіряють співробітники інших правоохоронних органів. Поки що робимо цю роботу, а коли Батьківщина накаже робити іншу, будемо виконувати наказ. Тільки так здобудемо перемогу і збережемо мир у містах і селищах України», – наголосив нацгвардієць.

Перейти до вмісту