Сержант Нацгвардії про підготовку молодших командирів за стандартами НАТО - НГУ

Молодший сержант Владислав – командир відділення одного з підрозділів Національної гвардії у Рівному. Нещодавно військовослужбовець повернуся з однієї з країн Європейського союзу, де разом з іншими представниками Сил оборони України проходив підготовку командирів відділення згідно стандартів НАТО.

Військовослужбовці вдосконалювали навички з тактики, медицини, психології та гуманітарного права в одному з навчальних центрів на території ЄС. Заняття проводили закордонні та українські інструктори з досвідом участі в бойових діях в Афганістані, Іраці та Україні.

«Спочатку ми опановували теоретичні знання, потім усі навички закріплювали на практиці. Наприклад, дві години занять в класі підготовки, тоді кілька годин з орієнтування на місцевості в лісі. Це досить цікавий досвід, коли потрібно знайти певну точку збору військовослужбовців і серед засобів орієнтування у тебе є лише карта і компас», – розповідає молодший сержант Владислав.

За словами гвардійця, головним акцентом цих навчань стали практичні відпрацювання різноманітних сценаріїв, які можуть виникати на полі бою. «Корисними були заняття з вогневої підготовки. Нам випала нагода попрацювати з сучасним західним озброєнням. Навчання з вогневої підготовки, тактичної медицини, топографії проводились в умовах максимально наближених до бойових. Було цікаво, коли нам видали холості набої, відвезли в поле й сказали продумати план і здійснити штурм «Бтрів» і «Хамерів». Після кожного відпрацювання ми з інструкторами й іншими військовослужбовцями аналізували допущені помилки й обмінювалися досвідом, як покращити тактику дій. Важливою перевагою цих навчань стала якісна матеріальна база. Ми працювали з великою кількістю зброї і боєприпасів. Вже під кінець курсу ми відпрацьовували тактику дій відділення  під час оборони і стрільбу з різних видів озброєння», – ділиться нацгвардієць.

Під час занять із психології військовослужбовці вдосконалили навички боротьби з поширеними психоемоційними станами, які можуть виникати на полі бою і обговорювали особливості поведінки з полоненими.

«Це були досить насичені заняття,  новим для мене став розділ про спілкування з полоненими. Я дізнався чого варто уникати, аби не нашкодити», – коментує військовослужбовець.

Як розповідає гвардієць, такі навчання поглибили навчання з тактики, медицини і міжособистісної комунікації.

«Я вважаю, що будь-які навчання – це не просто можливість покращити свої знання, а й обмінятися досвідом. Під час цих занять ми розповідали про особливості війни в Україні. Зокрема про штурм окопів. У наших закордонних партнерів немає великої практики таких штурмів. До того ж цей навчальний курс був націлений на формування якостей військовослужбовця-лідера. Оскільки командир відділення – це лідерська посада в підрозділі. Цей військовий ухвалює рішення, безпосередньо командує підрозділом у бою й відповідає за життя людей. Щодня ми змінювали командира курсу, відповідно кожен спробував себе у цій ролі. В такі моменти ти розумієш, яка відповідальність падає на твої плечі, тому важливо не просто бути найкращим і йти попереду, а вміти навчити і повести за собою особовий склад», – підсумовує нацгвардієць.

Група інформації і комунікації Західного територіального управління Національної гвардії України

Перейти до вмісту