Сержант Дитуха: захисник України з кулеметом у руках - НГУ

Боєць на псевдо Дитуха, став справжнім героєм на фронті оборони своєї країни. Зброєю його вибору став кулемет, якого він ніколи не полишає. З дня вступу до гвардійських лав у 2018 році, він проходив службу в 23 окремій бригаді охорони громадського порядку «Хортиця» Південного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України, спочатку як строковик, а потім вже за контрактом. Здобувши військовий досвід вирішив піднятися на новий рівень і пішов навчатися на сержанта.

Дитуха пройшов через багато випробувань, патрулюючи місто Бердянськ та виконуючи бойові завдання в районі проведення операції Об’єднаних сил. З повномасштабним вторгненням російських військ в Україну, нацгвардієць брав участь в боях за Маріуполь, і зараз захищає Запорізький напрямок.

Для нього кулемет – це не лише зброя, але й невід’ємний товариш:

«З ним важко бігати, патронів багато, але мені подобається. Його можна приміняти не тільки по ворожій піхоті, але й по малоброньованій техніці. Я знаю, що цілю з нього добре, і з якого ракурсу буду це робити, обираю сам», – розповідає гвардієць, та підкреслює важливість своєї ролі у війську: – Сержант – це не «нульова» людина, яка прийшла до війська. Він вже має певну підготовку та досвід і постійно вдосконалює себе і підлеглих».

Також розповідає про три основні напрямки своєї роботи в бою: моральний дух, підготовка та військова дисципліна.

«Передусім сержант повинен бути справжнім лідером, підтримати особовий склад, налаштувати їх морально на виконання завдання. Що стосується підготовки, тут все просто – той, хто має навчати, сам повинен досконало володіти всіма зразками техніки та озброєння», – пояснює Дитуха.

Перший досвід бойового зіткнення підкреслив важливість тренування: «У критичний момент боєць діє так, як навчився. За тим алгоритмом, який засвоїв. Вдалий результат роботи ми побачили вже «нулі». Коли підрозділ брав участь у штурмі на Запорізькому напрямку, ми отримали завдання звільнити одну з посадок та втримати її. Вступили в бій з окупантами. Три групи заходило, нацгвардійці всіх поклали. Лупили по нас, та ми тримали оборону. В результаті противник відступив зі значними втратами, а в нас було тільки легко поранені»

Про своїх бійців сержант Дитуха гворить так: «Я довіряю кожному з них, і можу на кожного покластись. Головне, щоб було добре забезпечення, чітка взаємодія та злагоджена робота».

Здатність ефективно діяти в бойових умовах, при цьому залишаючись надійними командирами та підтримуючи взаємодію в команді, робить сержантів ключовим елементом успіху військового підрозділу. Такі лідери, як Дитуха, є прикладом відданості, професіоналізму та вміння привести свою команду до перемоги навіть у найскладніших умовах. 

 

Група інформації та комунікації Південного Одеського ТУ

Перейти до вмісту