![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/7-2.jpg)
У Чернігівському обласному центрі крові військовослужбовці НГУ – як досвідчені донори, так і новачки здали кров для побратимів, які отримали поранення на війні.
«Потреба в забезпеченні донорською кров’ю залишається високою. Кров конче потрібна для порятунку наших воїнів та невинних жертв жорстоких дій російських загарбників. Донором може бути будь-який дієздатний громадянин, іноземець чи особа без громадянства старше 18 років, що має посвідку на постійне проживання в Україні після проходження медичного огляду. Процес ретельний – від перевірки рівня гемоглобіну до скринінгу на віруси, і все це безкоштовно», – нагадав санітарний інструктор Денис.
![1](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/1-11.jpg)
![2](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/2-9.jpg)
![3](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/3-9.jpg)
![4](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/4-3.jpg)
![5](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/5-5.jpg)
![9](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/9-1.jpg)
Відомо, що процес займає всього 15 хвилин, від кожного донора беруть максимум 450 мілілітрів. І здавати кров можна кожні два місяці.
«Я роблю це понад 10 років. І я відчуваю оновлення! Скільки б разів я це не робив, ці відчуття залишаються незмінними», – розповів гвардієць Станіслав.
Донорство важко переоцінити, бо кров неможливо виготовити, чи відтворити в лабораторії. Кожна крапля має значення, кожен донор є рятівником життів.
«Донація – без сумніву, важливий внесок в допомогу постраждалим побратимам та мирним мешканцям від терористичних дій росії», – зазначив гвардієць Руслан.
Група інформації та комунікації військової частини 3082