Рятування від смерті: як бойовий медик евакуював поранених із Серебрянського лісу (ВІДЕО) - НГУ

Бойовий медик 50 полку імені полковника Семена Височана Нацгвардії України, Петро Боднарук під позивним Бинт, здійснив евакуацію пів тисячі поранених із Серебрянського лісу. Гвардієць родом із села Стопчатів Косівського району, нині служить у Національній гвардії України.

Петро Боднарук, закінчивши Коломийський медичний коледж за програмою “лікувальна справа” і отримавши спеціальність фельдшера, використав свої навички під час виконання бойових завдань в Серебрянському лісництві на Луганщині. Протягом шести місяців він рятував поранених, використовуючи свої унікальні навички та високий рівень професіоналізму.

“Ми постійно моніторимо рацію, слухаємо, що відбувається на лінії зіткнення. Ми старалися робити все в умовах абсолютної конспірації”, – розповів нацгвардієць.

За його словами, поранення у воїнів були різні — від легких до дуже важких, як-от уламки в голові. 

“Військовому уламок зайшов у лоб і так виглядало, що вийшов з потилиці. Наклали йому шийний комірець, дексаметазон у вену і транексамову кислоту — в іншу. Заливали його натрієм-хлоридом, бо не було нічого іншого. Він вижив і з ним все добре”, — каже Петро Боднарук.

Також Петро поділився різними випадками поранень, з якими йому доводилося стикатися, від легких до дуже важких. Завдяки своєму професійному підходу та вмінню ефективно використовувати медичне обладнання, він був здатний допомагати навіть в найскладніших ситуаціях.

Група інформації і комунікації Західного  ТУ

Перейти до вмісту