Розвідка – це не лише бойові виходи – розвідник Крук бригади «Рубіж» - НГУ

“Розвідка – це не лише бойові виходи, контактні бої чи штурми. Я той розвідник, який аналізує зйомку з наших БПЛА та передає цілі для вогневого ураження іншим підрозділам”, – розповідає про свою роботу розвідник Бригади “Рубіж” Крук.

За фахом він лінгвіст, тривалий час працював у Китаї – викладав дітям англійську мову. Доєднався до війська з перших днів повномасштабної війни. Показував хороші результати під час навчань і тренувань, тож швидко потрапив у взвод розвідки одного з батальйонів нашої бригади. Його завдання – обробляти розвіддані: відстежувати розташування, шляхи пересування противника та кількість техніки.

“Раніше це відбувалося так: група розвідки виходила в глибокий тил противника і на листочку записувала все, що бачить. Але війна змінилася. Зараз в нас є доступ до дронів, до камер дальнього спостереження. Конкретно я зараз займаюся аналізом знімків з “Валькірії” – це крило високого польоту, здатне робити велику кількість якісних знімків. Так ми зберігаємо наш особовий склад, нам вже не потрібні рейди в глибокий тил, ми можемо подивитися з неба”, – ділиться секретами розвідник.

Крук жартує, що вже має зір “як у художника”: помічає найменші зміни форм, сліди на дорозі чи кольори, яких немає у природі й додає:

“Правильні форми бронетехніки завжди чітко виділяються. Також не складно виявити сліди особового складу: це може бути сміття, сліди тварин. Собачки дуже допомагають вистежити своїх господарів”.

Потім проаналізовані розвіддані перетворюються на цілі для наших вогневих засобів і, як результат злагодженої роботи військових, – великі яскраві спалахи в тилу противника.

Відділення інформації і комунікації Північного Київського ТУ

Перейти до вмісту