Родини загиблих нацгвардійців проходять реабілітацію на Івано-Франківщині (ВІДЕО) - НГУ

На Івано-Франківщині, в Карпатах, 50 матерів та дружин загиблих нацгвардійців проходять 21-денну реабілітацію. Працюють з ними психологи, арттерапевти і юристи, надаючи консультації й терапевтичні заходи. Загалом за пів року психологічну допомогу отримали вже 130 людей.

Про це розповів організатор та військовослужбовець 50 полку Нацгвардії Роман Григорський. За його словами, фахівці працюють з родичами полеглих воїнів, а також з бійцями.

“Перше — це дружини, матері, діти військовослужбовців, які загинули. Другий формат — це коли військові перебувають на психологічній реабілітації. Третій — коли реабілітацію проходить уся родина, тобто чоловік та дружина з дітьми. Це здебільшого тоді, коли військовослужбовець протягом тривалого часу був у зоні бойових дій і, повернувшись додому, важко контактує з дружиною чи дітьми”, — пояснює Роман Григорський.

Реабілітаційна програма включає індивідуальні консультації, групові сесії та арттерапію. Окрім того, реабілітація передбачає також дозвілля та екскурсії. Результати добре помітні: учасники стають більш відкритими, позитивними та готовими до життя після втрат.

Головна психологиня центру психологічних консультацій Лариса Заграй наголошує на значущості різних методик, що включають тілесну терапію, арттерапію й індивідуальні консультації. Координатор групи підкреслює важливість розваг і виїздів для зміцнення психологічного стану родичів загиблих.

“Програма має кілька блоків, де йде емоційна саморегуляція, робота з думками, поведінкова активація й активація соціальної взаємодії. Вона будується на дуальній моделі проживання горя: коли ми торкаємося складних переживань, але водночас переводимо людину і її переживання в стан ресурсу”, — розповідає Лариса Заграй.

Свідчення учасників підкреслюють позитивний вплив реабілітаційної програми. Жінки, чоловіки й діти переосмислюють своє ставлення до життя, цінують моменти з близькими й розуміють важливість психологічної підтримки.

Реабілітаційна програма на Івано-Франківщині надає важливу підтримку родинам загиблих нацгвардійців, допомагаючи їм подолати труднощі, пов’язані з втратою та бойовим досвідом.

Група інформації і комунікації Західного ТУ

Перейти до вмісту