«Родини наших полеглих – це наші родини»: нацгвардійці відвели дітей загиблих побратимів у перший клас - НГУ

Перше вересня – важливий і урочистий день, який залишається у пам’яті першокласників та їхніх батьків на все життя. На жаль, через повномасштабну війну багато українських діточок вимушені йти у перший клас без супроводу батька.

У Хмельницькому нацгвардійці підтримали сім’ю загиблого побратима й провели шестирічного Давида, сина полеглого Героя, у перший клас.   

«Для мене це велика честь – супроводжувати сина нашого побратима, — ділиться нацгвардієць Віталій. – Дуже добре знаю і розумію, як важливо відчувати щиру підтримку в день, коли ти стаєш на поріг чогось великого й невідомого».

Батько хлопчика, сержант Василенко Михайло Володимирович загинув навесні 2022 року, виконуючи бойове завдання у Маріуполі.

«Ми вдячні за підтримку нашої сім’ї. За те, що в складні та важливі моменти нашого життя ви поряд з нами, — говорить дружина загиблого Героя Інна. Син дуже пишається та радіє, що його повів до школи батьків побратим» – каже військовослужбовець Нацгвардії.

Першокласник Давид налаштований гарно навчатися, здобувати знання та розвиватися. Він мріє також стати військовим і знає, що для цього потрібно бути освіченим, сміливим і впевнено йти до своєї мети.

У Рівному в перший клас пішла Софійка — донька загиблого військовослужбовця Андрія Бахтіна, котрий загинув навесні 2022 року й нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Андрій від початку повномасштабного вторгнення добровільно став на захист України в лавах Нацгвардії.

Сьогодні для дівчинки особливий день, котрий вона чекала і до якого довго готувалася.

«Я дуже хвилююсь, але мені цікаво бути тут. Чекаю знайомства з однокласниками й дуже хочу з ними подружитися», — розповідає Софійка.

Підтримати школярку разом з рідними прийшли й батькові побратими з Рівненської частини Нацгвардії. 

«Зворушливо й надзвичайно почесно сьогодні бути тут і тримати Софійку за руку. Я пам’ятаю її тата Андрія, він був дуже позитивним і наполегливим військовослужбовцем», — розповідає гвардієць Ілля.

У День знань ліцеїсти й вчителі вшанували всіх українських героїв. Гвардієць Ілля спільно з дітьми загиблих військовослужбовців НГУ і ЗСУ, Софійкою Бахтін і Анатолієм Мамчуром випустили в небо голубів – символічний лист-подяка всім загиблим захисникам України.

Група інформації і комунікації Західного ТУ

Перейти до вмісту