Робота психологів під час воєнного стану - НГУ

Триває дев’ятий місяць нашого героїчного протистояння російській збройній агресії. Психоемоційний стан наших військовослужбовців є досить різноплановим. Хтось вже адаптувався до нових реалій сучасності, але є й такі, яким складніше поєднувати особливі умови служби та звичне життя.

Саме тому військові психологи постійно проводять різноманітну психоедуакційну роботу зі зміцнення психічного здоров’я та подолання наслідків впливу бойових дій на особистість. Особливо важливим напрямом психологічної роботи є зміцнення стресостійкості, сімейних та родинних стосунків, психоемоційного стану та просвіта у сфері міжособистісної взаємодії.

Гвардійці беруть участь у відсічі збройної агресії на всіх рубежах і напрямках, де ведуться бойові дії по захисту України, роблять значний внесок у забезпеченні публічної безпеки держави, а відтак психологи Північного об’єднання активно проводять тренінги та психокорекційні заходи як в дистанційному, так і в очному форматах з усіма категоріями військовослужбовців.

Наші психологи безупинно навчаються та використовують в роботі досвід закордонних колег з Європи, США, Ізраїлю для превенції та ранньої інтервенції в роботі з поточними травматичними ситуаціями, інтенсивним психологічним стресом, фізіологічною реактивністю, також окремим напрямом є робота з посттравматичним досвідом і кризове втручання, тобто психологічна допомога (консультування, підтримка, діагностика, корекція, психотерапія, реабілітація).

Актуальним засобом психологічної роботи є використання метафоричних асоціативних карток (МАК), оскільки вони дозволяють в найкоротші терміни діагностувати морально-психологічний стан військовослужбовця та застосувати окремі аспекти першої психологічної допомоги. Методика «МАК-77» розроблена фахівцями Міжнародного центру спеціально для військових Національної гвардії України з урахуванням специфіки виконання ними службово-бойових завдань. Тому наші воїни надають перевагу працювати саме з нею, підкреслюючи користь та результативність проведеної психологічної роботи.

«Робота психологів позитивно впливає на особовий склад підрозділу. Службово-бойові завдання виконуються ефективніше, відповідно підвищується  загальний фон  настрою та покращується морально-психологічний стан гвардійців», – зазначає командир підрозділу.

Наші захисники активно та охоче залучаються до багатогранної роботи військових психологів, психічне здоров’я з кожним днем міцнішає, а наші воїни стають сильнішими.

Перейти до вмісту