Рідним загиблих гвардійців харківських бригад вручили державні нагороди - НГУ

Представники командування військових частин Східного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України вручили ордени “За мужність” III ступеня родинам загиблих військовослужбовців.

Один із полеглих бійців — Ілія-Вано Чохелі — грузин, що зв’язав свою долю з Україною у 2014-му. Тут здобув вищу освіту. Підписав контракт з Нацгвардією у 2021-му році. За спогадами друзів дуже любив страйкбол, був тихим, але дуже сміливим та рішучим. 13-го березня 2023 року Ілія евакуював поранених на кремінському напрямку. Загинув через наїзд на невідомий вибуховий пристрій, рятуючи життя іншим.

“У лютому 2023-го у нас в автороті не вистачало водіїв для вивозу поранених та загиблих. Я спитав, хто готовий поїхати на ротацію під Кремінну. Ілія одразу ж попросився на передову. Він завжди вимагав найважчих завдань”, – згадує командир автороти 5 Слобожанської бригади Віктор Єкімов.

Мешканець Пісочина Сергій Ахріменко загинув поблизу Кремінної у березні 2023 року. Підрозділ, у якому він воював, знищив дві роти окупантів та два танки в Серебрянському лісі протягом двох місяців. Життя Сергія обірвав мінометний обстріл.

“Він був солдатом. Я не багато знаю про його службу. Він пішов служити 26 грудня, а 10 березня 2023 року його не стало. До повномасштабного вторгнення Сергій був будівельником. Це було його рішення, сперечатися було неможливо. Вирішив — пішов”, — говорить дружина полеглого воїна Олена. Поряд з нею її діти — Максим та Діана. Каже, що продовжує жити заради них.

“Наші герої віддали своє життя за незалежність нашої країни. Вони та їхні рідні не будуть забуті ні державою, ні військовою частиною, — каже командир 5 Слобожанської бригади полковник Дмитро Клодчик. Він також повідомив, що військова частина готує подання на перейменування вулиць на честь загиблих героїв. — Наприклад, вона [вулиця] названа на честь діяча, який не має стосунку до Харкова або й до України, а є військові, які віддали своє життя за країну й він все життя прожив на цій вулиці. Це потрібно змінити”.

Рідним військовослужбовця 3 бригади оперативного призначення “Спартан” Віталія Прокопенка нагороду вручали у Шостці звідки він родом. Розвідник-кулеметник зі своїм підрозділом героїчно воював у Бахмуті, обороняв трасу, яка з’єднувала оточене місто зі Слов’янськом. 24 лютого 2023 року він отримав поранення несумісні з життям під час артилерійського обстрілу взводного опорного пункту. Того дня він встиг врятувати життя пораненому побратиму та відправити в пекло більше десятка російських окупантів та ворожий броньовик “Тигр”.

“Боротьба за свободу триває. Більшість вільних народів здобули її у результаті дуже важкої та кривавої праці. Ми, українці, не стали винятком. Герої, які полягли з нас з вами, продовжують жити та битися у наших серцях”, — вважає заступник начальника Східного територіального управління по роботі з особовим складом полковник Сергій Ховайло. Адже попри болючі втрати відчуття бойового братерства робить дух воїнів сильнішим.

Він також нагадав, що від початку повномасштабного вторгнення військові частини Східного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України вели жорстокі бої на величезній території від Чернігова до Сєвєродонецька й Маріуполя. Сьогодні вони героїчно б’ються на кремінському, лиманському, бахмутському та запорізькому напрямках.

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ НГУ

Перейти до вмісту