Результати роботи гвардійських кінологічних пар на в’їздах до Харкова - НГУ

Кінологи 5-ї Слобожанської бригади розповіли про результати роботи на блокпостах за лютий поточного року.

Зранку 29 лютого на блокпості «Чугуїв» мобільною кінологічною групою була зупинена для перевірки автівка Hyundai SantaFe. Чоловік 1985 р.н. намагався в’їхати до Харкова, за його словами, нічого забороненого він не мав. Втім, під час огляду автомобіля кінологом зі службовим собакою Вета в салоні автомобіля були виявлені ручний гранатомет, 60 набоїв калібру 5,65 та 7 набоїв калібру 7,62.

«Блокпост, розташований на в’їзді до Харкова з боку міста Чугуїв – один з найпроблемніших, бо саме він з’єднує зону бойових дій з нашим містом, — розповідає начальник кінологічної служби 5-ї Слобожанської бригади з позивним К-9. Також за його словами, майже з самого початку широкомасштабного вторгнення друге місце у моторошному рейтингу небезпечних знахідок посідає блокпост, розташований по трасі «Харків – Київ». — Тут ми виявляємо найбільшу кількість зброї, вибухівки та наркотичних засобів, які злочинці намагаються транзитом провезти через Харків у центральну та західну частини нашої держави».

Як зазначає офіцер, на інших блокпостах, де щоденно вдень та вночі разом зі своїми пухнастими побратимами несуть службу кінологи 5-ї Слобожанської бригади, ситуація залишається стабільною – спроби провезти зброю та вибухівку фіксуються майже щодня, втім невеликими партіями.

Зокрема 03 лютого 2024 на блокпосту «Чугуїв» для перевірки був зупинений транспортний засіб Volkswagen Transporter 4, який не має української реєстрації, під керуванням чоловіка 1987 р.н. Під час огляду автомобіля кінологом зі службовим собакою Amorek в салоні автомобіля були виявлені три гранати, дві з яких вже були оснащені запалами, 273 набої калібру 7,62, 33 набої калібру 5,45 та ті самі дві ручки ствола «Browning», про які йшлося вище.

На блокпосту «Циркуни» гвардійці-кінологи вперше зіткнулись з випадком, коли заборонені та небезпечні речовини намагалася ввезти до Харкова жінка. Мобільною кінологічною групою для перевірки була зупинена автівка Suzuki Vitara без української реєстрації. За кермом знаходилась жінка 1976 р.н. Під час огляду автомобіля кінологом зі службовим собакою Amorek в салоні автомобіля було виявлено 1308 г порохового заряду. Пояснити, навіщо він їй, жінка не змогла.

«Трапляються випадки, коли порушники виявляють, як їм здається, чудеса маскування, але вони не здогадуються про те, що наші чотирилапі помічники навчені та вміють знаходити навіть ретельно приховані зброю, вибухівку або наркотичні речовини», – розповідає начальник кінологічної служби К-9. Наприклад на блокпосту з боку в’їзду до Харкова по Зміївській трасі під подушкою безпеки Nissan X-Trail чоловік 1997 р.н., намагався провезти 110 набоїв калібру 5,56. Втім, службовий собака Amorek показав кінологу місце схованки.

Загалом протягом лютого поточного року кінологічні пари завадили ввезенню до Харкова:

  • одного ручного гранатомета,

  • двох ручок ствола «Browning»,

  • одного автомату Калашнікова,

  • 2654 штук набоїв калібру 5,45,

  • 283 штук набоїв калібру 7,62,

  • понад 380 набоїв калібру 5,56,

  • 17 гранат різноманітних модифікацій,

  • майже 1,5 кг порохових зарядів,

  • 400 г тротилових шашок.

Серед інших небезпечних знахідок: універсальні запали, наркотичні рослинні та хімічні речовини, фармакологічні препарати обмеженого доступу.

По кожному з випадків виявлення зброї, вибухівки, наркотичних засобів гвардійцями викликається слідчо-оперативна група Національної поліції України. Протягом лютого вже за результатами роботи СОГ НПУ на блокпостах проти правопорушників розпочато 16 кримінальних справ за ст. 263 ККУ та три кримінальні справи за ст. 309 ККУ.

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ НГУ

Перейти до вмісту