Рекрути-гвардійці вчились штурмувати окопи - НГУ

Рекрути курсу базової загальновійськової підготовки Східного оперативно-територіального об’єднання НГУ вивчали тактику штурму та оборони окопів.

Тактика штурму окопів — ключова тема останнього модулю курсу. Кожен має побувати у ролі штурмовика, а також оборонця позицій. 

“Збираємось штурмувати окопи ворога. Наша група складається з чотирьох людей. Ми поділилися по двійках на групи “Альфа” та “Браво”. Маємо підійти тихо”, – розповідає рекрут Umbrella.

Зброя учасників — страйкбольні приводи АК. Штурмова група обережно рухається по лісу, долаючи перешкоди та остерігаючись засідки. Перший окоп штурмовики подолали швидко. Далі на них чекали сюрпризи: вибухи, дими, вогонь під їхнім прикриттям.

“Такого ми не чекали! Довелося штурмувати окопи, які не з’єднані між собою. Довелося перебігати під вогнем та маневрувати. Одні відвертали увагу, інші йшли вперед”, — ділиться рекрут 27. Він впевнений, що без командної роботи, до окопу вони б просто не дійшли. 

“Працювали двійками. Група була новостворена. До цього разом не доводилось працювати. Зорієнтувалися на місцевості. У першому окопі “ворога” не виявилося. У наступному на нас чекала засідка. Тоді ми групою “Браво” пішли на маневр, поки “Альфа” відтягувала вогонь на себе. І лише так нам вдалося зайти противнику з флангу”, – каже рекрут 51.

Оборонці окопів працювали в меншості. Перекрити всю ділянку, по якій йшла атака, вони змогу не мали. Але засідка їм вдалася.

“Ми працювали малою групою, вдвох, злагоджено, тримали сектори. Хлопці намагалися зробити охоплення — ми їм не давали, скільки це було можливо. З третьої, дев’ятої та дванадцятої години, вони не змогли підійти”, — пояснює рекрут 39.

Після завершення штурму учасники бою проаналізували свої дії разом з інструктором Альфою. Він викладає тактику від самого початку курсу, і навчив вже декілька випусків поспіль.

Відділення інформації і комунікації Східного Харківського ТУ

Перейти до вмісту