Разом з медичним екіпажем вивезли понад сотню поранених: історія бойового медика Іллі (ВІДЕО) - НГУ

Україна продовжує боротися з російським загарбником, а серед тих, хто став на захист країни, є люди різних спеціальностей, професій та з різними життєвими шляхами. Одним із них є 23-річний Ілля Зелінський, який після двох років роботи артистом у цирку вирішив приєднатися до Національної гвардії України.

Ілля розповідає, що його досвід роботи акробатом допомагає йому у військовій службі, зокрема, у роботі як медика евакуаційної групи.

“Те, що займався гімнастикою, допомагало, бо моя тілобудова дозволяла не забирати багато місця в машині”, – каже він.

У своєму житті Ілля також пройшов через період роботи у цирку, об’їжджаючи багато міст України. Однак після початку пандемії COVID-19 всі контракти закрилися, і він вирішив приєднатися до Нацгвардії. Позивний Тетріс він отримав через свою звичку до порядку з медикаментами, коробочками та іншим.

На фронт Ілля потрапив у лютому 2023 року і працював у лісах Кремінної до серпня того ж року. За цей час він і його екіпаж вивезли понад сотню поранених. Робота медика на евакуації в районі бойових дій вимагає не лише медичних навичок, але й вміння діяти швидко та ефективно в екстремальних умовах.

Ілля підкреслює важливість психологічної підтримки поранених, розповіді про своє хобі та інтереси, які допомагають їм забути про біль та страх.

“Коли вивозимо поранених, коли закінчуються запитання, і не знаєш вже, що питати, просто кажу: «Я знаю віршик, дуже цікавий». І починаю розказувати”, – розповідає Ілля.

Навіть у найскладніших умовах, коли евакуаційні екіпажі опинялися під обстрілами, Ілля та його колеги продовжували свою роботу, стараючись допомогти кожному пораненому, хто потребував їхньої допомоги.

Ілля також зберігає зв’язок з побратимами, яких вивозив із зони бойових дій. Він ділиться, що один з них, Сергій, готується до протезування після ампутації руки.

Ілля Зелінський є лише одним із численних героїв, які без жодних вагань стоять на захисті своєї країни та ризикують своїм життям, щоб захистити інших.

Група інформації і комунікації Західного ТУ НГУ

Перейти до вмісту