Психологи з різних структур організували круглий стіл для обміну досвідом та обговорення актуальних проблем - НГУ

Зустріч відбулася на виконання проєкту МВС «Пункт психологічних практик» в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.

Учасники круглого столу, який присвячений Всеукраїнському дню психолога, обговорили важливі питання щодо психологічної допомоги в умовах воєнних та надзвичайних ситуацій. Психологи з Національної гвардії, Національної поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій, а також координаторка з ментального здоров’я у Вінницькій області та психолог-волонтер Вінницького міського центру соціальних служб поділилися своїм досвідом та інноваціями.

«Мета зібрання – налагодження тісної співпраці у напрямку психологічного супроводу та психосоціальної підтримки постраждалого населення та залученого особового складу, а також налагодження «Алгоритму реагування у надзвичайних ситуаціях», обмін практичним досвідом у зазначеному напрямку, належна організація роботи міжвідомчої групи надання психологічної допомоги під час дії воєнного стану в Україні», – розповіла керівник психологічної служби цивільного захисту рятувальників Вінниччини підполковник цивільного захисту Наталя Коритчук.

Психолог-волонтер Сергій Маковей представив свою розробку – психологічний турнікет допомоги, який може стати корисним протоколом самодопомоги в критичних ситуаціях та повсякденному житті. Він пояснив, що такий браслет може бути корисним для воїнів на передовій, які часто знаходяться у стресових ситуаціях.

«Турнікет психоемоційної допомоги може бути як додатковий елемент спорядження, який завжди нагадає про психолога, який передав йому цей браслет, а також зробить морально-психологічне забезпечення у вигляді матеріального носія з постійним доступом до пам’ятки, яка допоможе у критичній ситуації», – пояснив Сергій Маковей.

Олена Бессараба, координаторка з ментального здоров’я у Вінницькій області, підкреслила важливість таких зустрічей для обміну досвідом та підтримки психологів, які працюють у складних умовах.

«Я залюбки відвідую такі зустрічі, тому що дуже важливо обмінюватись досвідом серед психологічної спільноти новими практиками, методами та підходами до проблем, які з’являються в нашій роботі»,- розповіла регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» у Вінницькій області Олена Бессараба.

Психологи також обговорили актуальні питання, пов’язані з ознаками проблем з психічним здоров’ям, необхідністю уваги до цих ознак, важливістю ментального здоров’я та можливостями отримання допомоги.

«Психологічне здоров’я та доступ до професійної допомоги є надзвичайно важливим для всіх, хто працює у стресових умовах. Круглий стіл – це можливість для обміну досвідом та ідей між практикуючими психологами, а також сприяє покращенню роботи у галузі психологічної допомоги в умовах викликів сучасності», – підсумувала начальниця служби психологічного забезпечення вінницького підрозділу Національної гвардії України майор Тетяна Путкарадзе.

Група інформації і комунікації Західного ТУ НГУ

Перейти до вмісту