Психологи Північного об’єднання ознайомились з ізраїльською методикою роботи щодо подолання наслідків травматичних подій - НГУ

З метою розвитку та вдосконалення професійних навичок, начальник відділення психологічного забезпечення секції персоналу Північного Київського територіального управління підполковник Наталія Дубінчук провела з військовими психологами частин об’єднання тренінг на основі ізраїльської програми навчання Іsrael Тrauma Coalition (ІТС).

Під час тренінгу були використані як теоретичні, так і практичні матеріали з досвіду ізраїльських колег. Психологи розглянули важливі аспекти впливу довготривалого травматичного стресу на мозок і тіло людини. Обговорили принципи легітимації та нормалізації під час взаємодії з бійцями, а саме – дозвіл на прояв емоцій під час впливу травматичних подій та ставлення до різних реакцій людини як до нормальних реакцій на ненормальні події.

Також учасники занять практикували шляхи відновлення людини після травматизації за допомогою салютогенного підходу, що фокусується саме на здоров’ї та ресурсах людини.

В тому числі психологи ознайомились з особливостями процесу оповіщення родичів загиблих та підтримки людини під час переживання горя.

Використовуючи техніку «Чотири стихії», фахівці практично засвоїли прийоми саморегуляції емоційного стану, а також в парах відпрацювали форми надання першої психологічної допомоги за протоколами МААСЕ та АПА.

Особливу увагу під час заняття гвардійці-психологи приділили процесу відновлення та поповнення життєвої енергії, використовуючи багатовимірну модель BASIC PH з визначенням своїх провідних ресурсних каналів за допомогою 6 метафоричних карток OMNIS та інших групових технік взаємодії й підтримки.

Відділення інформації та комунікації Північного Київського ТУ

Перейти до вмісту