Психологічне відновлення запорізьких гвардійців - НГУ

З початком повномасштабного вторгнення російської федерації військовослужбовці 23 окремої бригади ОГП «Хортиця» НГУ активно залучаються до виконання завдань зі здійснення відсічі збройної агресії з боку рф. Тому після повернення до пункту постійної дислокації, підрозділ потребує відновлення боєздатності шляхом збереження фізичного і психологічного здоров’я військовослужбовців. Це першочергове завдання, яке вирішується за допомогою реалізації реабілітаційної програми «декомпресія».

Протягом трьох днів психологи, спільно з медиками, провели з бійцями військової частини південного регіону, які повернулись з виконання бойових завдань, комплекс заходів, спрямованих на зняття емоційного та фізичного напруження, психологічного відновлення організму людини. Метою даного заходу є поступова реадаптація військовослужбовців до звичайних умов життєдіяльності, запобігання розвитку у них негативних наслідків психологічних травм.

Першим етапом реабілітації є діагностика особового складу, спрямована на визначення рівня психологічної травматизації військовослужбовців, які були свідками психотравмуючих подій та виявлення у них негативного психоемоційного стану. Психологічна діагностика була проведена за допомогою Протоколу TRIM, тесту Люшера, психологічного вивчення з використанням бланка експрес-діагностики.

Для відновлення психологічної безпеки особистості були використані техніки релаксації, прийоми саморегуляції. Одним з популярних методів нормалізації самопочуття є візуалізація ресурсного стану – образи пам’яті, що штучно створюються уявою людини та впливають на її психічний стан. Чим приємнішим є образ, що викликається, тим більший позитивний емоційний стан він створює. Психологами виявлений так званий «ефект Пігмаліона»: людина поводить себе так чи інакше, керуючись тим, якою вона себе уявляє. Уявляє себе людина спокійною, впевненою, повною сил і енергії, і поведінка її стає аналогічною.

Також для гармонізації емоційного стану особового складу та пошуку власних ресурсів, психологами будо проведено комплекс арттерапевтичних занять з використанням тісто-пластики, глини та музичної терапії. Відомо, що глина допомагає зняти не тільки напругу, стрес, а й звернутись до генетичної пам’яті багатьох поколінь. У руках бійців вироби з глини перетворювались на патріотичну символіку, яка надихає їх на подальше виконання бойових завдань.

Несподіванкою для військовослужбовців став кульмінаційний етап проведення заняття, а саме  спілкування з природою через безпосередній контакт з кіньми (іпотерапія). Жива природа в усій її красі завжди надихає, дарує яскраві позитивні емоції, дає змогу знизити не тільки рівень гормонів стресу, а й підвищити гормони радості – дофамін та окситоцин. Іпотерапія – це не тільки катання на конях, а й метод, який мобілізує вольову сферу. Після занять в особового складу спостерігалося підвищення настрою та своєї самооцінки, впевненість у своїх силах.

«Знаходячись у постійній напрузі та відчуваючи відповідальність під час виконання службово-бойових завдань, всі ми повертаємось виснаженими. Ці декілька днів дали мені змогу перезавантажитися. Заняття не тільки покращили мій фізичний та психічний стан, а ще й черговий раз показали мою важливість як бійця. Я мав змогу розслабитися та зняти напругу і м’язову, і душевну. Спілкування з природою, з побратимами, що багато пережили разом – це саме те, що нас надихає. Ми сильні, бо МИ РАЗОМ!»,  – поділився враженнями солдат Олександр.

Таким чином, завдяки комплексному застосуванню державних програм і новітніх технік в рамках «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки» за ініціативою першої леді України Олени Зеленської, психологи отримали можливість надавати якісну допомогу особовому складу без істотного відриву від виконання головного завдання – здобуття нашої спільної Перемоги над ворогом.

Група інформації і комунікації Південного ОТО

Перейти до вмісту