Нова реальність: поради психолога для новобранців на фронті - НГУ

Чи не найбільш тривожним для новобранців є переконання, що відразу після військового вишколу у військових частинах, їх без належного психологічного адаптування відправлять в окопи на так званий «нуль». Страх нової реальності спонукає українців не поспішати долучатися до бойових підрозділів. Однак, ми поговорили з військовим психологом бригади Національної гвардії «Буревій» як це насправді відбувається.

Олександр з першого дня поряд зі своїм підрозділом тому розповідає:
 
«Спочатку мобілізованих солдатів заводять у район виконання завдання у зону меншої активності бойових дій, або взагалі їхньої відсутності, згодом, заводять на позиції ближче до фронту. І лише після цього на бойові позиції. Але навіть там у них буде достатньо часу, аби зрозуміти, що відбувається до першого контакту з противником».
Це класична схема роботи психологів «Буревію», яка стала ідеальною, каже психолог. За його словами, сьогодні у їхніх підрозділах на ротації не більше 5% новачків, всі інші підготовлені вояки, які мали досвід або з 2014 року, або з початком повномасштабного вторгнення.
 
До того ж Олександр зауважує, що перші три дні найбільш критичні для новобранців. А от власне звикання формується поступово на 5-22 день.
 
Крім того, завдання Олександра, як психолога, закласти їм правильні мотиваційні посили, щоб вони могли ефективно застосувати всі навички та вміння, які передали у військовій частині на злагодженні, перед вибуттям на фронт. А також завданням психолога на фронті є унеможливити конфлікти між побратимами та знівелювати напруження взаємовідносин між тиловими підрозділами, та тими, що перебувають на ротації.
 
Якщо ж не вдається себе опанувати за різних причин психолог бригади «Буревій» дає декілька порад:
 
Дихальні вправи: сповільнення дихання та контроль серцебиття.
Самомасаж: тактильний дотик до свого тіла повертає людину в реальність.
Мотивація: переконайте себе, що ви вижили одного разу, а отже, у вас досвід у бойових діях. І шанс вижити щоразу лише зростає.
Контроль своїх думок: не перебільшуйте значення потоку своїх думок. Якщо перебільшувати значення своїх думок – воїн не перейде до дій.
Контроль своїх емоцій: уникайте конфліктів. Не змагайтеся за лідерство та контролюйте слова, сказані побратиму.
 
Пам’ятайте, ворог у нас один. Не дайте згубним емоціям та страхам заполонити жагу до перемоги!
 
Долучайся до тих, хто творить історію тут і зараз.
Перейти до вмісту