Приголомшлива тактика ближнього бою: британські фахівці провели навчання для українських військових (ВІДЕО) - НГУ

Нещодавно для військовослужбовців Північного об’єднання Нацгвардії іноземні колеги провели заняття з основ рукопашного бою, тактики застосування прийомів рукопашного бою, основ ножового бою, а також способи використання технік прицілювання з пістолета в ближньому бою.

Своїми враженнями від тренувань поділився інструктор з ближнього бою Томмі Мур:

«Цього разу я приїжджав  викладати в зону бойових дій. Ось зовсім нещодавно повернувся з України і можу сказати, що українці – це феноменальний, гордий та войовничий народ. Для мене була велика честь і привілей допомогти та зробити все, що в моїх силах, щоб полегшити їхнє життя, провівши ці навчання. Для більшості військових у західному світі, навіть, якщо вони були або навчалися в зонах бойових дій, звичним є усвідомлення того, що зазвичай ми є великою стороною з гелікоптерами, з літаками, з розвідкою, а «погані хлопці» живуть у печерах і спорадично запускають ракети та саморобні вибухові пристрої. Але в Україні все інакше. Українці є малою стороною, стороною, де багато в чому менше технологій, менше авіації. Очевидно, що росія величезна держава, багато хто у світі має щодо неї пересторогу, але весь цей час Україна робить виняткові речі, також має підтримку від інших країн.  

Водночас зрозуміло, що щось неймовірне відбувається в Україні, бо зараз увесь її народ протистоїть ворогу, це не обов’язково військові люди, це також і звичайні громадяни, які потрапили в жахливу ситуацію. Проте вибору у них немає. І чим більше я думав про це все, тим більше розумів, що мені потрібно поїхати, щоб зробити щось важливе і корисне, бо інакше я буду шкодувати про це все своє життя.»

Тренування тривали кілька днів, тож проходили у декілька етапів. Під час занять гвардійці разом з інструкторами відпрацьовували елементи спеціальної програми, де вивчали на практиці способи нападу на противника та оборони, засоби застосування зброї й предметів спорядження в бою.

Як розповів один з інструкторів, колишній британський військовослужбовець Бретт Макензі:

«Я солдат піхоти, очевидно, що я можу вийти та боротись, проте на мій жаль, за медичними показаннями я визнаний непридатним для проходження подальшої військової служби, в мене «металеве стегно». Однак я добре тренуюсь, протягом багатьох років я провів уже багато тренувань. Тож коли мені випала така можливість, я зрозумів, без роздумів, що можу прийняти рішення досить швидко. Загалом було доволі цікаво. Ми з колегами сподіваємось тільки на краще для них. Це був фантастичний час і я радий тому, що тренування за словами військових пройшли активно та емоційно. Хлопці, щасти вам. Слава Україні!»

Перейти до вмісту