Повернулась на службу після поранення: історія санінструктора Нацгвардії (ВІДЕО) - НГУ

Санінструктор батальйону спеціального призначення “Донбас” 15 Слов’янського полку Панда розповіла про те, як потрапила на фронт та як це змінило її життя.

Панда за професією — перукар, підприємниця з Дніпропетровщини. Має двоє дорослих синів — військовослужбовців. З початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну вона вирішила стати на захист Батьківщини та вступити до лав “Госпітальєрів” як парамедик. Наразі Панда — санінструктор, вона надає допомогу бійцям на гарячому кремінському напрямку.

“Я вже давно була парамедиком у добровольчому підрозділі. Коли ворог почав вторгнення, я відразу приєдналася до цього підрозділу. Проте потім мій друг розповів, що в його підрозділі не вистачає медичного персоналу, і тому я опинилася в 15-му Слов’янському полку, — ділиться Панда. У квітні 2022 року Олена стала санінструктором бойового підрозділу, і майже кожен день працює на передовій. Перший бойовий досвід отримала на Луганщині. — Це було Золоте – і ситуація там була жахлива!”

Робота санінструктора важка та небезпечна. Панда отримала важке уламкове ураження, коли рятувала пораненого військовослужбовця.

“Нам надійшов виклик про пораненого. Ми мали висуватися на евакуацію. Нас обстріляли мінометами, російська міна вибухнула дуже близько від машини. Я разом з водієм отримала поранення. Мої навички парамедика дозволили мені надати йому допомогу. Я врятувала йому життя, а він, пізніше на мені одружився”, — розповідає Панда і тут же додає. — Ми одружилися вже в лікарні. Я приїхала до нього на візочку в реанімацію. Він сказав мені, що я врятувала його життя. Тоді я пожартувала, що тепер, як порядна людина, він має одружитися зі мною. Удома на нас чекає мама, онучки, невістки. Звісно, я могла б звільнитися зі служби після поранення, але вирішила, що моя робота тут ще не завершилася”.

Майже вся родина Панди стоїть на захисті України. Її чоловік планує повернутися до бойових дій після відновлення, молодший син є командиром відділення, а старший син служить навідником. Обидва воюють на Запорізькому напрямку.

Повна історія санінструктора Панди у сюжеті Суспільне Донбас

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ

Перейти до вмісту