Полеглим гвардійцям чернівецького підрозділу та «Червоної калини» відкрили дошки пам’яті - НГУ

Гвардійці чернівецького підрозділу Національної гвардії України та мешканці міста Пустомити, Львівської області, зібралися на урочистому заході в Пустомитівському ліцеї імені Василя Кучабського, щоб увічнити пам’ять про молодшого сержанта Володимира Старкова, військовослужбовця чернівецького підрозділу НГУ, який загинув, захищаючи Батьківщину.

Меморіальна дошка, яка була встановлена на стіні школи, де навчався загиблий герой, стала символом вічної вдячності та шанування військовослужбовця. Вона буде нагадувати відвідувачам про непомірну ціну, яку платить український народ за свою свободу та незалежність.

Цей захід став символом не лише пам’яті про загиблого героя, але й способом формування світлої пам’яті про всіх українських воїнів, що віддали своє життя за Україну. Учасники заходу підкреслили, що меморіальна дошка – це не лише символічний акт, але й важлива складова формування громадської свідомості та солідарності.

«Ця меморіальна дошка, що ми встановили на стіні школи, де навчався Володимир, не лише символізує нашу вдячність та шанування його воїнському духу, а й нагадує нам про ціну свободи, яку ми платимо. Вона стала світлим символом пам’яті про всіх наших героїв, які віддали своє життя заради майбутнього нашої нації», – зазначив командир чернівецького підрозділу Нацгвардії полковник Вадим Швець.

У своїх виступах учасники заходу підкреслювали, що пам’ять про героїв має залишатися живою, а їхні подвиги – незабутніми для кожного українця. Меморіальна дошка на стіні школи стала символом об’єднання, пам’яті та вдячності за відданість і мужність наших захисників.

Також в Козятині Вінницької області до річниці загибелі героя бригади “Червона Калина” молодшого лейтенанта Дмитра Степанюка відкрили меморіальну дошку гвардійцю та висадили в пам’ять про нього дерево калини.

Меморіальну дошку встановили на будинку, де герой провів свої дитячі роки. Почесне право відкриття було надано дружині Мілані Степанюк і сину гвардійця Матвію. Подію відвідали друзі, побратими та містяни, які завжди пам’ятатимуть героя.

Дерево калини сім’я героя та побратими висадили біля Козятинського ліцею № 5, де навчався Дмитро Степанюк. Поряд встановили пам’ятний знак у вигляді жетона – сьогоднішні та майбутні учні завжди будуть знати та пам’ятати подвиги гвардійця.

В знак вшанування пам’яті військового під час відкриття у небо також випустили повітряні кульки. Його перша вчителька Ірина Михайлівна Слободяник та однокласники присвятили йому вірш, який зачитали перед гостями події.

“Дмитро завжди був відповідальним і справедливим командиром, прикладом для нас усіх. Як діяти демонстрував особисто своїм прикладом. Його людські якості, його мужність завжди додавали впевненості на полю бою. Я пишаюсь, що служив разом із ним”, – розповів на відкритті дошки побратим Дмитра Степанюка.

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Дмитро Степанюк посмертно нагороджений орденом “За мужність” III ступеня.

Група інформації і комунікації Західного ТУ НГУ

Перейти до вмісту