Пластуни передали нацгвардійцям Вифлеємський Вогонь Миру - НГУ

Вифлеємський вогонь миру — міжнародна щорічна скаутська акція до святкувань Різдва Христового. Символічний вогонь запалюють скаути у місті Вифлеєм, що розташоване на Західному березі річки Йордан, у 8 км на південь від Єрусалиму, на висоті 765 м над рівнем моря. Вогонь символізує мир, любов та добро. Ця традиція існує з 1984 року. В Україні вогонь вперше з’явився у 1992 році.

Бійці 5-ї Слобожанської бригади НГУ стали першими військовими на сході України, яким пластуни Харківщини передали священний вогонь.

Його 12 грудня доправили з Відня до Міста-Героя Харків членкині харківського осередку Національної скаутської організації «Пласт».

«Свічки можна загасити, але вони надалі будуть нести в собі всю ідею єднання. Коли прийде Святвечір – ви знову запалите вогонь і нехай він принесе вам радість та затишок», – розповіли юні пластуни.

Дружба та співпраця між пластунами та гвардійцями не лише продовжується, але й кріпне вже під час війни. Це й майстер-класи з історії українських вишиванок та писанок, які пластуни проводять для бійців, спільні фотопроєкти до різноманітних свят. Своєю чергою гвардійці навчають пластунів мінній безпеці та тактичній медицині.

«Я мріяв, що сьогодні зустріну багато військових. Так і сталося! Я побачив, що гвардійці – хоробрі та сильні хлопці! Я хочу бути таким же, як і вони!» – ділиться враженнями Марко.

Представники української скаутської організації «Пласт» передали гвардійцям військової частини 3082 Вифлеємський Вогонь Миру, який скаути запалюють у місті Вифлеєм, а потім доставляють в усі куточки світу.

«Сьогодні ми приймаємо цей Вогонь миру який доставимо нашим воїнам, нашим захисникам. Нехай світло цього вогню допоможе нам наблизити нашу перемогу та зберегти життя наших захисників», – зазначив капелан частини отець Юрій.

Вифлеємський Вогонь Миру гвардійці передали своїм побратимам на місця несення служби як символ доброї справи та підтримки.

За матеріалами з військових частин

Перейти до вмісту