«Пілотам не треба вміти ремонтувати дрони, цим займаюсь я», – технік взводу БпЛА бригади “Рубіж” з позивним Зік - НГУ

Наші «пташки» на поле бою потрапляють не з коробок, а проходять ще цілий етап вдосконалення у вмілих руках фахівців. Серед них і Зік. Він робить дрони непомітними.

«Займаюся анонімізацією комерційних дронів, готую їх до бойової роботи. У противника достатньо багато аероскопів, через які можна вистежити наших пілотів, цілі заводи стоять по їх виготовленню, та майже вся лінія фронту в них. І я роблю так, щоб не змогли знайти місце зльоту нашого пілота і де пульт знаходиться, він на аероскопі або не світиться, або світився фейково», – розповідає хлопець.

Цей процес потребує постійного оновлення, адже ворог теж стежить за нашими інноваціями та намагається їм протидіяти. Українські розробники постійно покращують схеми анонімізації, каже Зік.

«Зараз я завжди наголошую своїм пілотам, щоб перевіряли дрони на позиціях ще раз. Бо може бути всяке, наприклад, «дргшник» його підмінив. Треба постійно дбати про свою безпеку», – ділиться тонкощами роботи наш герой.

Підрозділ Зіка нині працює на одній з найважчих ділянок на Донеччині, тож задач у хлопців дуже багато. Безперервний потік дронів – всі потребують або анонімізації, або ремонтів.

«Я по розвідувальних дронах, то там здебільшого одні і ті ж проблеми. На жаль, на посадці дуже часто дрони ламаються. Буває, приходить мені дрон, який я бачу, що я вже двічі ремонтував, то ще й третій раз ремонтую», – каже Зік.

Аби «пташки» точно літали та не становили небезпеки для наших бійців, їхнім ремонтом мають займатися саме навчені люди, а не пілоти, так вважає Зік.

«Пілот – не технік. Молодець, якщо він імпровізував та полагодив. Але воно може працювати зараз, а завтра проблем вже стане більше. Крім того, на позиціях пілоти й так виснажені, а я в майстерні повністю поринаю в технічну частину, такий розподіл обовʼязків максимально ефективний. Пілотам не треба вміти ремонтувати дрони, цим займаюсь я», – запевняє хлопець.

Історія Зіка вкотре підтверджує – у війську знайдеться робота для кожного і шкоди для ворога вона приноситиме максимум.

Відділення інформації і комунікації Північного Київського ТУ

Перейти до вмісту