Підрозділи НГУ контролюють безпекову ситуацію на Чорнобильській АЕС - НГУ

Про це вчора під час пресбрифінгу в Чорнобилі повідомив представник ГУ НГУ полковник Ігор Угольков.

 

Під час наступу частина підрозділу знаходилася безпосередньо на станції. Їх окупанти взяли у полон під час виходу з території об’єкту та вивезли на територію Білорусі та РФ.

 

Наразі, після звільнення Київської області, решта військовослужбовців підрозділу, яка виконувала завдання щодо оборони окремих рубежів Київської області, повернулася до виконання своїх обов’язків на ЧАЕС у повному обсязі.

 

Сьогодні підрозділи Нацгвардії здійснюють охорону і оборону атомних електростанцій на території держави. Це завдання покладене на підрозділи НГУ з охорони важливих об’єктів.

«Бійці здійснюють охорону ДСП «Чорнобильська АЕС», забезпечують пропускний та внутрішньооб’єктовий режим та інші визначені завдання з метою захисту цих об’єктів. Усі вони пройшли спеціальну перевірку для отримання допуску до виконання особливих робіт, відповідне навчання, вони вмотивовані і готові виконувати службово-бойові завдання», – зазначив Ігор Угольков.

Гвардійці здійснюють охорону самої станції, об’єкту «Укриття» та сховища відпрацьованого ядерного палива сухого типу.

 

Нагадаємо, зараз у Чорнобилі працюють представники Міжнародної агенції з атомної енергії (МАГАТЕ). Вони проводять оцінку стану АЕС після того, як російські окупанти порушили норми ядерної безпеки на станції.

Департамент комунікації МВС України

Перейти до вмісту