Підрозділи Нацгвардії спільно із ЗСУ та ДПСУ відпрацювали захист державного кордону з білоруссю (ВІДЕО) - НГУ

У межах підготовки до можливих загроз з боку білорусі у північних регіонах України тривають спільні навчання Збройних сил, Національної гвардії та Державної прикордонної служби України.

Підрозділи Сил оборони України відпрацьовують способи протидії можливим сценаріям розвитку подій, які можуть виникати, а також питання координації, управління та взаємодії під час виконання спільних завдань.

«За сценарієм навчань безпосередньо на цій ділянці (державного кордону – ред.) ворог намагався просунутися (вглиб території України – ред.) своїми підрозділами. Відбувалося посилення опорних позицій, починаючи від самої ділянки державного кордону та в глибину наших військ. Підрозділи здійснили швидкий маневр – вихід в райони опорних позицій та блокпостів», – розповів командувач Об‘єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв.

За його словами до цих навчань були задіяні підрозділи Збройних Сил України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України і всі вони діяли за своїми завданнями і, водночас, спільним задумом.

«Наш підрозділ виконував завдання на визначеній ділянці оборони з метою недопущення диверсійно-розвідувальних груп противника в тил наших підрозділів. Гвардійці виконували завдання з оборони шляхом зайняття позицій та виставлення блокпостів, відпрацьовували елементи нанесення вогневого ураження по противнику. Також сьогодні відпрацьовувалось питання управління та взаємодії під час виконання спільних завдань нашими підрозділами», – розповів командир військової частини полковник Ігор Оринко.

Подібні навчання в Україні відбуваються регулярно. Вони необхідні для підтримки боєздатності підрозділів, їхньої готовності до застосування у районах відповідальності та злагодження із підрозділами інших військових та правоохоронних формувань задля ефективного виконання завдань оборони держави.

«Така взаємодія проводиться з часу оголошення воєнного стану на всій території України. Її мета підтримання такого ступеня взаємодії, щоб у той момент, коли знадобиться спільно виконувати завдання, кожен розумів, що він має робити і виконав це на оцінку «відмінно», – підкреслив генерал-лейтенант Сергій Наєв і зазначив, що вцілому ситуація на державному кордоні України з республікою білорусь на даний час контрольована.

Пресслужба НГУ

Перейти до вмісту