Окупанти навмисно палять українські ліси – це добре бачать оператори БПЛА Нацгвардії (ВІДЕО) - НГУ

Через бойові дії, які розгорнули російські війська екосистемі Донеччини завдано колосальних збитків і шкоди. Внаслідок артилерійських обстрілів лише в одному лиманському лісництві минулого року знищено третину усіх насаджень. Масштаби цьогорічного знищення лісів неможливо підрахувати, але площі, де замість дерев, пустеля добре бачать оператори безпілотних літальних апаратів. Нацгвардієць Валерій каже, що пожежі настільки сильні, що нерідко через дим не видно поле бою.

«Там, де бойові дії були, або йдуть, відразу видно. Там просто спалено все. Особливо, коли, як зараз, жара, то бувають дні, коли просто дрон піднімаєш, а нічого не видно через дим. Тобто, ліс горить, все горить, вигорає. Там, де йдуть бойові дії, там просто спалена земля. Все вигорає. Якщо не тушити, то воно вигорить все, а якщо тушити, то ти вже ціль».

Окупанти вбивають не лише наших людей і нищать інфраструктуру. Через їхні злочини змінюється навіть стан ґрунтів. Фахівці Лиманського лісництва помітили, що через знищення понад 6 тисяч гектарів лісу, почав змінюватись рівень ґрунтових вод. Подекуди почали з’являтись болота, а рівень води в деяких озерах різко почав підніматись. Знищення лісів на Донеччині у майбутньому відчують і в сусідніх областях. Весь Південний Схід України все частіше накриватимуть пилові бурі з Середньої Азії, – заявляє директор Лиманського лісгоспу Олексій Приходько.

«Минулого року було пошкоджено близько 6 з половиною тисяч гектарів лісів. Це складає десь третину від загальної площі державного підприємства «Лиманське лісове господарство». Ця екосистема знищена. Безповоротно знищена. Її відновлення займе 20-40 років. І, нажаль, відновити її вже нашому поколінню і побачити її нашому поколінню вже буде неможливо. В тому вигляді, якою вона була до цього. Для того, щоб не було пустелі на цьому місці, необхідно вже зараз думати про те, яким чином будуть відновлюватись ці ліси в майбутньому.»

Перейти до вмісту