Охоронці неба: як працюють мобільні вогневі групи 32 полку Національної гвардії України - НГУ

Мобільні вогневі групи відіграють вкрай важливу роль у відбитті ворожих атак з повітря. Працюючи позмінно, воїни забезпечують цілодобове чергування. Коли лунає повітряна тривога, мобільні групи займають позиції та розгортаються у повну бойову готовність, вичікуючи ворожі повітряні цілі та знищуючи їх.

Такі групи оснащені зенітними установками та великокаліберними кулеметами різних модифікацій. І ця зброя є надзвичайно ефективною не тільки у боротьбі з ударними БПЛА типу «Shahed», але й з крилатими ракетами. 

Ми зосередилися на координації та вдосконаленні наших реакцій на повітряні загрози. Як кулеметник, я активно відпрацьовував стрільбу по цілях, відточуючи точність і швидкість. Командир нашої групи висував різні сценарії, імітуючи реальні умови бою, що допомогло нам покращити взаємодію та ефективність нашої команди. Сьогоднішні навчання дали нам важливий досвід, який, без сумніву, врятує життя під час реальних загроз від “Шахедів” та крилатих ракет, – розповідає боєць мобільної вогневої групи на псевдо Сокол.

Мобільні вогневі групи є суттєвим підсиленням для протиповітряної оборони. Разом зі стаціонарними засобами ППО, воїни мобільних вогневих груп забезпечують надійний захист і щоразу рятують сотні та тисячі життів українців, щойно російський агресор розпочинає чергову атаку з неба. Важливість чіткої та злагодженої роботи цих бійців неможливо переоцінити, особливо мирним українцям.  

Група інформації та комунікації Центрального ОТО

Перейти до вмісту