Офіцери Нацгвардії пройшли курси про захист цивільного населення під час збройних конфліктів - НГУ

Заняття були організовані в рамках співпраці з міжнародною неурядовою некомерційною організацією «Центр з питань захисту цивільного населення в умовах конфлікту в Україні» (CIVIC), що працює в Україні з 2018 року та спрямовує свою діяльність на сприяння захисту цивільних осіб в умовах конфліктів під час ведення бойових дій.

 

Представники організації проводять заняття і тренінги у різних військових підрозділах сил оборони, де розглядають теми важливості дотримання норм міжнародного гуманітарного права та зменшення ризиків для цивільного населення під час планування бойових дій.

Як розповів представник центру Олександр Оліфіров, проведені курси з офіцерами військових частин Північного оперативно-територіального об’єднання Нацгвардії – це лише початкова фаза спільного проєкту, адже такі навчання планують проводити й надалі, вже в інших регіонах нашої держави.

 

Про важливість тем, які розглядалися на заняттях, також зазначив представник Головного управління НГУ полковник Василь Пилипенко на початку заходу: «На жаль, українці на власному досвіді відчули страшні наслідки порушення правил ведення війни російськими окупантами. За усі скоєні ними воєнні злочини на території України рано чи пізно настане відповідальність. Саме тому кожен офіцер Національної гвардії України має володіти необхідними правовими знаннями та використовувати їх у своїй професійній діяльності, адже суворе дотримання норм міжнародного гуманітарного права повинно бути нормою поведінки кожного українського військовослужбовця».

 

До амбітних планів організаторів заходу входить розширення співпраці й надалі, що передбачає проведення відповідних занять також з майбутніми офіцерами у вищих військових навчальних закладах Національної гвардії України.

 

Підрозділи інформації та комунікації Північного ОТО

 

Перейти до вмісту