“Обстріли кожні дві години”. Гвардієць розповів про помсту окупантів Руській Лозовій (ВІДЕО) - НГУ

Нацгвардієць Денис зі своїм підрозділом виконує бойові завдання у районі Руської Лозової. Українські захисники щодня наражаються на смертельну небезпеку, проте стійко утримують цей важливий рубіж – своєрідний “ключ” до регіону.

Повномасштабне вторгнення окупаційних сил російської федерації застало Дениса у Харкові. Це було концентроване зло, яке прагнуло знищити все, що було важливим для нього.

“Спочатку було хвилювання: чи вистачить у нас сил втримати Харків. –  ділиться Денис. Він дуже тверезо оцінював ситуацію, адже мав бойовий досвід та неодноразово брав участь в операції Об’єднаних сил. Та Харків здивував усіх  – місто-герой мало у рукаві такі козирі, на який рашистські стратеги не розраховували – замість квітів на окупантів посипалися снаряди та міни. – У цей час наші артилеристи вже вступили у бій, знищили велику кількість танків. Вже були сутички, навіть, на позиціях нашого військового містечка. На цей час ми ще екіпірували свій особовий склад та приймали мобільний резерв, що підходив”.

Від Харкова до кордону з росією їхати всього 45 хвилин. Окупанти прагнули скористатися цією обставиною на повну, пускаючи, після масованих артпідготовок, вперед броньовані колони.

“Основні сили були відбиті, але були прориви. Одна колона [противника] доїхала майже до нашого військового містечка, екіпажі бронеавтомобілів нашого підрозділу виїжджали для відсічі. Ми потім знаходили покинуті російські “Тигри”. Ймовірно це були дозорні групи, які проривалися вперед, аби потім ховатися в лісах, робити диверсії, засідки, – пояснює Денис. Того дня відбиття атак рашистів та утримування рубежів стало щоденною роботою харківських гвардійців. – Частина наших людей стояла на окружній Харкова з перших годин війни. Після того, як Руську Лозову звільнив спецпідрозділ “Кракен”, ми зайняли кругову оборону вже тут”.

Руська Лозова для рашистів була вигідним плацдармом для дій на харківському напрямку. Тепер вони щодня мстяться селу за те, що втратили над ним контроль.

“Спочатку обстріли були кожні дві години. Бували такі дні, що вони велися з одинадцятої години до четвертої: з “Градів”, мінометів, танків. У нас Руська Лозова знаходиться в “ямі”. Танк [рашистів] міг спокійно виїхати на пагорб і по нас гатити. Ми займали позиції переважно по периметру села, але російські окупанти гатили у глиб населеного пункту з усіх видів озброєння. Так само вони били туди, де був їхній штаб. По своїх колишніх позиціях наносили навіть авіаудари”, – розповідає Денис.

Нагадаємо, останні декілька днів рашисти поновили обстріли ряду районів столиці Слобожанщини. Наразі окупанти використовують для цього коштовний ресурс далекобійної артилерії. Єдина можливість зупинити це – відсувати лінію фронту далі у північному напрямку.

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління Національної гвардії України

 

Перейти до вмісту