Як кінологічні мобільні групи Нацгвардії шукають зброю та вибухівку у прифронтових районах - НГУ

Кінологи бригади “Червона Калина” разом зі своїми службовими собаками регулярно виконують службово-бойові завдання на Запорізькому напрямку. Кінологічні мобільні групи найчастіше залучаються до контрдиверсійних заходів та несення служби на блокпостах, а саме допомагають поліції та Військовій службі правопорядку шукати в автомобілях незаконну зброю і вибухонебезпечні речовини.

Німецька вівчарка Ілон – розшукова собака, що спеціально навчена шукати зброю і набої. Ілону два роки й у Національну гвардію він потрапив ще цуценям. Разом з Ларусом і Шері, своїми чотирилапими побратимами, Ілон залучений до служби на блокпостах у прифронтових регіонах. Під час контрдиверсійних заходів та несення служби на блокпостах кінологи з бригади “Червона Калина” та їхні чотирилапі напарники знайшли чимало видів озброєння та боєприпасів.

“Наші собаки — справжні професіонали. Вони дуже стараються і багато працюють. А нещодавно особливо добре відпрацювали на одному з блокпостів на Запорізькому напрямку. Кінологічна служба бригади довго готувала наших собак саме для такої роботи. Шері, Ларус та Ілон вже скоро будуть почесно відзначені нагородами за службу”, – коментує начальник кінологічної служби бригади “Червона Калина”.

Для того, щоб службові собаки якісно виконували службово-бойові завдання у прифронтових районах вони проходять системні навчання і підготовку. Найперше – це базова підготовка у кінологічному центрі, згодом собак постійно тренують вже під час служби у військовій частині.

Службові собаки, котрі служать на блокпостах у прифронтових регіонах повинні вміти шукати зброю і вибухівку. Часто вони це роблять доволі близько до району ведення бойових дій, а це значить, що чотирилапі мають бути адаптовані до голосних звуків, особливо до вибухів і стрільби.

«Ми готуємо наших собак до служби в бойових умовах. Часто вони тренуються на полігонах, коли проходять стрільби. Спочатку на більшій дистанції, а тоді все ближче і ближче. Так наші собаки звикають до різких звуків, до автоматних черг і пострілів. Вони перестають боятися і ніщо не може їх відволікти від пошуку зброї чи вибухівки», – пояснює кінолог бригади.

Група інформації і комунікації Західного ТУ НГУ

Перейти до вмісту