«Не ми розпочали цю війну, але нам її закінчувати», – Олександр Півненко - НГУ

Напередодні Дня захисників та захисниць України Міністерство внутрішніх справ презентувало три короткометражні фільми про штурмові бригади «Гвардії наступу» – «Азов», «Буревій», «Кара-Даг», «Рубіж», «Спартан», «Червона калина», «Хартія», «Лють» та «Сталевий кордон».

Нині усі підрозділи беруть участь у боях на Сході та Півдні України та мають значні успіхи під час контрнаступальних дій.

«Сили МВС України ще з 2014 року дають відсіч російським окупантам. Ми боремося з ворогом століттями, адже на меті у росії – знищити нашу ідентичність та весь наш народ. Саме ця війна показала справжнє звіряче обличчя ворога. Наразі наша задача – вибити окупантів з нашої землі та відбудувати наші міста», – заявив Ігор Клименко на відкритті заходу.

Окрім того, на прем’єрі фільмів були присутні Герої російсько-української війни, командири підрозділів, керівники Національної поліції, Державної прикордонної служби, Національної гвардії та курсанти вищих навчальних закладів системи МВС.

На початку презентації фільмів Глава МВС України Ігор Клименко подякував бійцям штурмових бригад за віддану службу та захист країни від російських загарбників. Він наголосив, що саме вони є одними з тих, хто наближає нашу Перемогу.

Також Міністр внутрішніх справ відзначив студентів вишів системи МВС, котрі попри війну обрали шлях формування правопорядку та відбудови країни:

«Я хотів би звернутися до кожного і кожної з вас. Ви – молоді люди, які відчули своє покликання – служити на благо держави. Після завершення війни поліція та Національна гвардія будуть охороняти публічний порядок. Прикордонники будуть на держрубежах, а рятувальники повернуться до звичних завдань. Ми не маємо дозволити, аби наші рідні та близькі почувалися в небезпеці».

Також на заході був присутній командувач Національної гвардії України Олександр Півненко. Він подякував військовослужбовцям за професіоналізм, силу та мужність у звільненні українських територій та наголосив, що Україна обов’язково переможе у цій війні:

«Ваша робота, мужність,  відвага і стійкість дають змогу нам стримувати та знищувати ворога, звільняти наші території. Не ми розпочали цю війну, але нам її закінчувати. Українці пишаються такими воїнами! Дякую кожному з вас! Слава Україні!».

По завершенню заходу до присутніх вийшов боєць Першої Президентської бригади «Буревій» на псевдо «Канцлер», який презентував власну пісню «Сила Моя».

24-річний військовослужбовець від початку повномасштабного вторгнення брав участь в обороні Київської області, а згодом у складі бригади «Буревій» виконував бойові завдання на Донецькому та Луганському напрямах.

Саме на позиціях поблизу міста Сіверськ Бахмутського району «Канцлер» почав складати перші рими в рядки для майбутньої пісні, що на думку бійця має надихати та мотивувати його побратимів на перемогу у контрнаступі.

«Війн було багато. Ця війна остання!» – написав тоді на стіні свого бліндажа молодший сержант і пообіцяв собі та друзям, що так і буде.

За матеріалами департаменту комунікації МВС

Перейти до вмісту