Навчаються та волонтерять. Курсанти Національної академії Нацгвардії створили проєкт «Мілітарі_хаб», щоб підтримувати Сили оборони - НГУ

Представники «хабу» отримують заявки від бойових підрозділів та працюють над забезпеченням їхніх потреб, розповів на Армія FM курсант Національної академії НГУ та співзасновник волонтерського проєкту Олександр Кандиба.

З початком широкомасштабного вторгнення Академія НГУ кілька місяців брала участь в обороні Харкова, після чого навчальний заклад було передислоковано в інше місто, щоб курсанти змогли продовжити навчання. Активна група курсантів одразу зорганізувалася, щоб допомагати як цивільним українцям, так і Силам оборони, розповів Олександр Кандиба.
– Спочатку це була лише моя група з тридцяти осіб. Після перших мініпроєктів із допомоги будинкам для дітей-сиріт до нас почали приєднуватись курсанти з інших груп та курсів, і ми почали реалізовувати інші проєкти – від плетіння маскувальних сіток до зборів на FPV-дрони для бойових бригад.
Курсанти допомагають не лише підрозділам НГУ, а й загалом Сил оборони.
– Найбільш пам’ятний збір – на автомобіль для однієї з бригад морської піхоти. Тоді ми долучилися до акції й перекрили більш ніж половину потрібної суми. А загалом понад 20 підрозділам ми вже надали допомогу.
Серед іншого, постраждалим жителям Херсону курсанти спрямували допомоги на суму понад 200 тис. грн. А до десятої річниці Нацгвардії «хаб» організував збір на FPV-дрони для підрозділів НГУ, поділився Олександр Кандиба.
– Збір на 100 тисяч ми вже закрили і навіть закупили дрони. Ми волонтеримо у вільний від навчання час. Є час на відпочинок і самопідготовку, тоді можемо розробляти наші проєкти. Навіть викладачі долучаються до наших ідей, і це надихає!
За словами Олександра Кандиби, знайомі бійці-нацгвардійці спонукали здобувати освіту саме в академії:
– Ця історія почалась у 2020 році, коли я проходив строкову. Багато моїх знайомих служили в “Азові”, також у славетній військовій частині 3017 бригаді “Спартан”, яка зробила великий внесок в оборону міста Харків. Тому й обрав Нацгвардію.
Розповів Олександр Кандиба і про навчання. Каже, за останні роки освітня програма академії зазнала суттєвих змін. Зокрема, зараз курсанти активно вправляються в керуванні безпілотними літальними апаратами, відвідують посилені заняття з тактики та вогневої підготовки. Серед нещодавніх нововведень – система імітації бою Miles.
Перейти до вмісту