Наступ росіян на Харківщині: Сили оборони нейтралізують ДРГ і палять техніку з десантом - НГУ

На Харківському напрямку, де відучора, 10 травня, почалася нова хвиля російських наступальних дій, українські сили наразі зупиняють колони противника, нейтралізують диверсійно-розвідувальні групи та знищують ворожу техніку.

Про це розповів речник Нацгвардії Руслан Музичук у коментарі для LIGA.net.

Він зазначив, що на ділянці на півночі Харківщини, зокрема вздовж кордону, залучаються підрозділи спецпризначення НГУ “Омега” – вони тут спільно з іншими складовими Сил оборони проводили контрдиверсійні заходи, було нейтралізовано не одну спробу заходу ДРГ противника.

За вчора, з початку проведення військами РФ активних дій, бійці “Омеги” знищили біля 10 одиниць бронетехніки противника разом з десантом, автомобільну техніку окупантів й спецтехніку, яку армія рф використовує для евакуації своєї пошкодженої бронетехніки (БРЕМ).

Також, як розповів Музичук, українські бійці застосовують FPV-дрони – саме вони дають змогу швидко зупиняти колону бронетехніки, яка намагається здійснити прорив. Спецпризначенці ЦСП «Омега» Національної гвардії України сьогодні знищили ворожий безпілотник «Ланцет». Надалі штурмові групи подекуди проводять зачистку лісосмуг чи ділянок, де є ознаки проходу груп піхоти ворога.

Речник НГУ повідомив, що є і тактичні групи й підрозділи, які задіяні безпосередньо до оборони міста Харків – вони діють відповідно до затвердженого алгоритму та з урахуванням зміни оперативної обстановки. Взаємодія із суміжними підрозділами налагоджена.

Нагадаємо, що у ніч проти 10 травня росіяни розпочали нову хвилю наступу на Харківському напрямку. Окупанти намагалися прорвати українську лінію оборони під прикриттям бронетехніки. ЗСУ спрямували туди резервні підрозділи.

Як повідомляли в ОСУВ “Хортиця”, росіяни намагаються змусити українські війська перемістити сили та засоби з Донецького напрямку на Харківський, зокрема шляхом інформаційних кампаній. Оборонні операції тривають на Харківщині, в районі прикордонних сіл Стрілеча, Красне, Мороховець, Олійникове, Лукʼянці, Гатище, Плетенівка. 

Пресслужба НГУ

Перейти до вмісту