«Нам треба вміти захищати свою країну»: нацгвардійці провідали дітей, яких евакуювали з районів бойових дій - НГУ

Нацгвардійці завітали до школи у Хмельницькому, серед вихованців якої багато дітей евакуйованих зі району бойових дій. Військовослужбовці показали дітям гвардійське екіпірування, яке вони застосовують при виконанні завдань з охорони громадського порядку та під час бойових дій: Це від тактичних навушників та протигазу до бронежилетів з касками.

«Мені це дуже цікаво, бо я хочу теж стати військовим, снайпером, —ділиться враженнями одинадцятирічний Владислав. – Ще я знаю, що має бути у військовій аптечці. Це якраз принесли нацгвардійці, щоб нам все розказати й показати. Моя мама працює в госпіталі, а мій дядько на фронті. Нам треба вміти захищати свою країну, вміти стріляти й рятувати поранених».

Інструктор з тактичної медицини НГУ навчав школярів практичному застосуванню засобів першої домедичної допомоги. Кожен охочий спробував накласти кровоспинний турнікет собі або товаришу, зупинити уявну масовану  кровотечу на муляжі, накласти пов’язку та випробувати дію рятувальної  термозахисної ковдри.

«Діти — дуже вдячна та цікава аудиторія,  у них викликає щирий захват все, що ми їм  представляємо, — розповідає кінолог Нацгвардії Дмитро, який приїхав до дітей в гості зі своїм службовим псом Тором. – А службовий пес для них – це й можливість близько поспілкуватися з «чотирилапим вояком», вдосталь нагладити, навіть наобіймати собаку. Думаю, дітям це корисне ще й у якості антистресу, бо  багатьом з них довелося побачити і пережити жахи війни, що наклало свій відбиток на дитячу психіку. Тор з задоволенням допомагає це виправити».

Перейти до вмісту