Нацгвардієць з Кривого Рогу став переможцем Кубку Європи з боротьби самбо - НГУ

Змагання проходили у місті Брашов в Румунії. За перше місце боролися близько 240 учасників із 13 країн світу – Болгарії, Ізраїлю, Македонії, Франції, Грузії, Румунії та інших. Перше місце у ваговій категорії 64 кг та звання чемпіона Європи виборов криворізький нацгвардієць Едуард Штефанеса.

Військовий професійно займається спортом, ще з семирічного віку, і у свої 22 роки вже має звання чемпіона Європи та майстра спорту з боротьби самбо та дзюдо. З дитинства тренер пророчив хлопцеві спортивну кар’єру, а минулого року Едуард поєднав її з військовою службою у Криворізькій бригаді Національної гвардії України та представляв свою частину на всеукраїнських змаганнях, виборовши перше місце у загальнокомандному заліку.

До змагань гвардієць готувався останні кілька місяців, поєднуючи зі службою спортивні збори та постійні тренування, аби бути в гарній формі та гідно представити Україну на європейському та світовому рівні.
«Серед суперників – найсильніші спортсмени, тому підготовка вимагає значних зусиль. Одні – фізично сильні і їх потрібно вигравати у техніці, швидкості, витривалості. Інші більш технічні, але фізично не такі сильні – їх можна вигравати силою. Для кожного суперника повинна бути своя тактика та свій підхід. Але найголовніше – бажання перемогти», – відзначає спортсмен.
Сьогодні Едуард продовжує посилені тренування, аби після нового року представити країну на міжнародних змаганнях з дзюдо.