Нацгвардієць створює монументи та скульптури воїнів України - НГУ

Сьогодні, серед тих, хто захищає нашу землю від підступного ворога є митці культури та мистецтва. Вони не тільки виконують свої безпосередні службово-бойові завдання, але й роблять великий внесок у культурну складову нашої держави. Один з них Борис Данилюк – боєць Національної гвардії України, який не лише боронить нашу країну, але й створює пам’ятники та монументи, щоб увічнити подвиги та героїзм захисників.

Один зі способів досягти цієї мети, каже чоловік, – залучення молодого покоління до вивчення історії та виховання патріотичних цінностей. Гвардієць-скульптор пропонує включити пам’ятники, які присвячені Героям російсько-української війни та Героям Небесної Сотні, у шкільну програму. Це сприяло б вихованню нового суспільства, якому не було б байдуже, які події відбуваються навколо, які герої вистояли загальнолюдські цінності в потрібний час.

Військовий також активно працює над увіковіченням Героїв у різних містах України. Наприклад, зараз він зосереджений на створенні пам’ятних меморіалів у Запоріжжі та в тимчасово окупованих Енергодарі, Бердянську й Мелітополі.

«Зараз ми працюємо над важливим проєктом у Запоріжжі. Наша команда планує встановити пам’ятник Богородиці. На одному з парапетів будуть відображені прізвища героїв -гвардійців, а на другому – інформаційний ряд, який розповідатиме про події, що відбуваються сьогодні. Центральним елементом пам’ятника буде зображення Богородиці, яка є покровителькою козацтва та України взагалі. Відомо, що за козацьких часів, коли козаки гинули на полі бою, Богородиця берегла їх душі під своїм покровом і проводжала їх до Царства Небесного. У макеті пам’ятника Богородиця з’являється з мороку, з туману, який розчиняється, утворюючи вертикальні ритми, що асоціюються з душами загиблих. Нерівна фактура символізує сльози. Ці деталі мають на меті передати почуття глибокої трагедії та пам’яті. Хоча завжди важко передбачити, як проєкт буде сприйнятий людьми, але ми впевнені, що на підсвідомому рівні він буде мати сильний емоційний вплив. Реалізація пам’ятника передбачає створення стели з Богородицею з бетону, двох свічок з граніту та німбу з нержавіючої сталі та скла», – розповів Борис.

Ці меморіали стануть символами пам’яті, які розповідатимуть про події, що відбувалися в даних містах, та вшановуватимуть загиблих героїв, які мужньо протистояли окупанту.

 

 

Перейти до вмісту