Нацгвардієць на позивний Руді збив ворожий гелікоптер К-52 у Кремінній - НГУ

Дмитро доєднався до лав 31 бригади Національної гвардії України ще до початку повномасштабного вторгнення. У 2021 році відчував, що відкрита російська агресія неминуча, тому повернувся з-за кордону і звернувся до військкомату. Ділиться, що вже тоді знав з чого треба починати. Згодом набув навички поводження зі зброєю, тактики ведення бою, першої домедичної допомоги, тому обійняв посаду стрільця і сумлінно навчався військової справи.

Кремінна – місце де піщана місцевість, через масовані обстріли окупанта змінює рельєфи, ховаючи під піском великі й малі гілки соснового лісу. Саме там Дмитро з лютого 2023 року виконував бойові завдання.

У квітні близько пів на восьму вечора противник розпочав танковий і мінометний обстріл позицій наших військових і о дев’ятій здійснив спробу штурму. Руді в ході вогневого зіткнення винищив кулеметний розрахунок окупантів, потім взяв до рук гранатомет і вистрілив. Так кулеметами, автоматами, РПГ та всіма силами протягом чотирьох днів тримали натиск противника. Боєць підрахував, що дев’ять російських найманців їхніми силами точно було знищено. Це був не перший бій Руді, але саме після нього Дмитро почував себе занадто зле. Звернувся до медичних працівників та пролікувався, не виїжджаючи до шпиталю. Після проходження лікування продовжив виконання бойових завдань.

У травні гвардієць тримав оборону у Великій Новосілці. На бойовій позиції вони мали утримувати оборону, використовуючи протизенітний ракетний комплекс «Ігла-1». По обіді за допомогою планшета відображення повітряної обстановки було зафіксовано проліт двох ворожих гелікоптерів К-52 у напрямку їх позиції. Руді навів ПЗРК на ціль, виконав заходи щодо приведення елементів комплексу до готовності до пуску. Захопив ціль у приціл та випустив ракету.

Візуально спостерігався рух ракети в напрямку цілі, вибух біля хвостової частини, її задимлення та аварійне зниження цілі в напрямку землі. Гелікоптер зник з поля зору.

“Руді збив гелікоптер окупантів”, – командир підрозділу передав по радіостанції.

Військовослужбовці Національної гвардії України беруть участь у відсічі збройної агресії на всіх рубежах і напрямках, де ведуться бойові дії.

Група інформації і комунікації Центрального ТУ

Перейти до вмісту