Нацгвардійці взяли участь у заходах присвячених Дню пам’яті та перемоги над нацизмом - НГУ

Військовослужбовці Національної гвардії України взяли участь в урочистих заходах присвячених Дню пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Пам’ятні заходи відбувалися у містах і громадах де дислокуються підрозділи Західного оперативно-територіального об’єднання НГУ.

Гвардійці, спільно з побратимами з інших підрозділів Сил оборони України, разом з керівниками громад, духівництвом, представниками місцевого самоврядування, громадських організацій і мешканцями міст зібралися разом, щоб віддати шану полеглим героям, а також вшанувати пам’ять замордованих жертв, котрі загинули в період Другої світової війни. 

По містах і громадах де дислокуються наші підрозділи пройшли акції пам’яті та панахиди, під час яких військовослужбовці НГУ поклали квіти до символічних місць та монументів жертвам Другої світової війни.

Також гвардійці відвідали могили, запалили лампадки й помолилися за мир та світлу пам’ять героїв-побратимів, котрі загинули захищаючи нашу незалежність від російських загарбників.

«День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – це символічний день. Ми мусимо пам’ятати про те, яка біда стається, якщо агресора вчасно не зупинити. Також це нагадування для всіх нас, яку дорогу ціну ми заплатили, щоб вигнати ворога з нашої землі. Важливо також пам’ятати, що український народ – це народ, котрий переміг у Другій світовій. Ми вже тоді довели всьому світу просту істину: хто зі зброєю до нас прийде, той від зброї загине. Це стосувалося нацистів, це стосується і рашистів», – ділиться думками гвардієць Олексій, учасник пам’ятного заходу.   

Командування військових частин підпорядкування Південного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України також взяли участь в урочистих заходах вшанування. В Одесі, Запоріжжі, Миколаєві, Херсоні, Ізмаїлі в церемоніях покладання квітів разом з нацгвардійцями брали участь мери міст, представники державних, правоохоронних структур і силових відомств.

Військові капелани НГУ провели молебні за загиблими та заходи інформування з бійцями військових частин в пам’ять подій тих років і їх наслідків.

Сумські гвардійці також взяли участь в урочистостях присвячених Дню пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Меморіал загиблим в зоні проведення АТО/ООС, пам’ятник Скорботній матері та пам’ятник воїнам Війська Польського. Саме ці культові монументи нинішніх та минулих героїв сьогодні стали місцем вшанування для представників обласної та міської влади, громадськості та військових.

Квіти до пам’ятних знаків та слова щирої шани й подяки за їх подвиг. Адже  Друга світова війна стала найбільш масштабною та жорстокою в історії людства та принесла значні втрати. А сьогоднішній день – пам’ять про тих, хто боронив світ від нацизму, хто захищав рідну українську землю та загинув на полях битв і в таборах смерті, у полоні та в окупації, за кожною жертвою, що постраждала у ході бойових дій, які точилися у містах і селах.

На Київщині у Борисполі гвардійці вшанували пам’ять загиблих під час Другої світової та Героїв російсько-української війни.

На головній площі міста зібралось близько 500 осіб, серед яких родини загиблих та безвісти зниклих воїнів, поліцейські, військовослужбовці, ліцеїсти та представники влади.

Під час заходу мати Героя України Валерія Гудзя передала військовим Збройних сил України ключі від позашляховика, який придбала на зібрані нею кошти.

День пам’яті та перемоги над нацизмом – це не лише про далеку історію. У цей день військовослужбовці Національної гвардії пригадують усіх наших побратимів, хто віддав своє життя за цінності свободи та гідності. Дякуємо тим, хто сьогодні боронить нашу землю, знищує окупантів і захищає наших людей.

Памʼятаємо! Перемагаємо!

За матеріалами з військових частин

Перейти до вмісту