Нацгвардійці розміновують населені пункти на Харківщині - НГУ

Сапер – завжди попереду. Він ризикує власним життям, знешкоджує тисячі мін і снарядів, рятує життя цивільним та військовим. З початком широкомасштабного вторгнення в рази збільшилася кількість вибухонебезпечних предметів, до того ж змінилася їх якість. Але, попри це, українські сапери продовжують виконувати свою нелегку роботу.

Серед них гвардієць на псевдо Кофеїн. Він приєднався до 5-ї Слобожанської бригади за мобілізацією влітку 2022 року, а також опанував спеціальність сапера у навчальному центрі. Нині його підрозділ допомагає цивільним розміновувати населені пункти, що перебували в окупації.

«Для сапера 1 день війни – це 1 рік розмінування. Кожного дня на Харківщину повертаються люди й перед ними постає проблема: як зайти у двір і будинок. Тому роботи у саперів вистачає. Коли окупанти відступали, то лишали по собі сюрпризи у вигляді пасток з протипіхотних та протитанкових мін, розтяжок з гранатами та саморобних вибухівок», – зазначає Кофеїн.

Околиці Харкова. Звідси до кордону з рф трохи більше ніж 20 кілометрів, тому вже рано-вранці 24 лютого окупанти захопили прикордонні населені пункти та почали займати оборонні позиції прямо поміж мирних українських домівок.

Ворог для свого комфортного загарбницького життя обирав найкращі будинки. Посеред віталень влаштовував штаби, а у дитячих та спальнях – казарми. Втікаючи, росіяни полишали свої особисті речі серед куп сміття та безладу. Довготривала окупація та інтенсивність ведення бойових дій значно повпливали на засміченість територій вибухонебезпечними предметами. Райони, у яких точилися бойові дії небезпечні не лише пастками, які окупанти лишили навмисно, але й снарядами, які просто не вибухнули.

«Замінованими можуть бути домівки, у яких жили окупанти та їх позиції. Ми попереджаємо цивільних, що не можна сходити з узбіччя доріг та гуляти у лісах і полях. Харківщина лишається складним напрямком і розмінування тут триватиме і надалі »,- зазначає гвардієць.

Насправді після звільнення останнього сантиметру української землі від окупанта праця саперів ще не закінчиться. Земля залишатиметься «нашпигованою» безліччю смертоносних «сюрпризів» і повне розмінування території нашої держави займе десятки років.

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ НГУ

Перейти до вмісту