Нацгвардійці Східного ОТО показали, що таке стрес-тест з такмеду - НГУ

Рекрути Курсу базової загальновійськової підготовки Східного оперативно-територіального об’єднання пройшли стрес-тести з тактичної медицини.

Все починається з невеличкого маршу лісовою дорогою. Рух відбувається у повній викладці. Бійці тягнуть за собою ящики з боєприпасами. Їх попередили, що на них чекатиме засідка, тому вони рухаються з постійними зупинками, поступово вивчаючи місцевість. Коли втома та рутина починають брати своє, під ноги рекрутам закочується піротехнічна граната — та буквально звідусіль починається розстріл групи зі страйкбольної зброї. Проґавити засідку нескладно, рекрутам протистоїть група інструкторів, які мають досвід ведення бойових дій у Кремінському лісі. До того ж діє правило: пораненим призначається боєць, який має найбільшу масу. Саме його група має покласти на ноші й максимально швидко відтягти у бліндаж під градом “гранат” та “обстрілами”, криками пораненого та інструкторів. В укритті починається справжнісіньке пекло з факторів, що відвертають вашу увагу. Інструктори дають масу хибних вказівок, з динаміків рвуться якісь команди та звуки вибухів, поранений кричить, нічого не видно, ніяк розвернутися, ще й дефіцит часу. Після чого починається наступний етап евакуації пораненого виносять з бліндажа, і тут починається найнеприємніше. — так званий «розбір польотів».

«Ваш поранений — двісті. Навіщо під турнікет прив’язали віник? Як Ви наклали пов’язку на броню? Йому дійсно потрібно було мити ноги? Тобто Ви його в морг готували чи на евакуацію? Вас чому вчили?», — слова інструктора Єнота шокують рекрутів. Вони намагаються виправдовуватися, мовляв, їм же сказали так робити, і було нічого не видно. Але виходить не дуже, бо просто перед ними сидить «поранений», який озирнувши себе, починає зітхати. — Оце побратими, оце врятували, нічого дійде й ваша черга».

Єноту допомагає Акула. Він є рекрутом, і має номер «1», проте є досить «прокачаним» і тому допомагає інструкторам. Такмед — це його профіль у бригаді «Спартан».

«У вас є своя робота і свої знання. Діяти потрібно суто зі свого досвіду, по тому, що Вас навчили. Якщо тобі під руку хтось чеше якусь ахінею, ти маєш зайняти його чимось! Звільни собі простір та почни працювати сам. Чітка комунікація — я дивлюсь груди, спину — ти дивишся таз та ноги. Знімаєте берці, але дивитесь чи немає ампутації, а не миєте ноги пораненому. Вам потрібна одна, максимум дві людини», — пояснює Акула.

Є групи, які проходять стрес-тест з першого разу. Зазвичай у них трапляються люди, які вже побували на передовій у подібних ситуаціях, і знають, як виглядає хаос війни.

«Бійці мають спробувати надавати допомогу в умовах наближених до бойових. Коли повна темрява, поранений у шоковому стані, хтось постійно тобі заважає у стані афекту, коли мінімальний простір. Коли віддали всі сили, поки затягли пораненого в укриття. Саме так люди звикають працювати в реальних екстремальних умовах. Вчимо долати хаос», — пояснює інструктор 5 Слобожанської бригади Єнот. Він сам був важко поранений на передовій. Вижив після влучання в бліндаж міни 120 мм. Тоді мав посічені руки, плечі, та пробиті легені. Всі тоді були в стані афекту, але він спромігся встановити з ними контакт і керував наданням допомоги. Це врятувало йому життя дня. Нині він передає свій досвід побратимам.

Такмед — одна з ключових дисциплін, якій вчать рекрутів. Протягом курсу вони постійно отримують нові й нові ввідні, щоб знов і знов відпрацювати елементи надання домедичної підготовки. Стрес-тест — це апогей, і, одночасно, справжній іспит на засвоєння матеріал. Але на цьому випробовування рекрутів не завершуються — попереду вони матимуть сотні повторень елементів тактичної медицини, у найбільш некомфортних умовах.

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління Національної гвардії України

Перейти до вмісту