Нацгвардійці долучилися до написання радіодиктанту національної єдності - НГУ

Сьогодні, 27 жовтня військовослужбовці Навчального центру імені Василя Вишиваного Національної гвардії України долучилися до написання радіодиктанту національної єдності, що проводиться кожного року в День української писемності та мови.

Цього року Всеукраїнський радіодиктант національної єдності мав назву “Дороги України” і був написаний лауреаткою Шевченківської премії Катериною Калитко. Текст диктанту був читаний актором та театральним режисером Олексієм Гнатковським.

«Диктант для мене є одним зі справжніх актів єдності», – поділилася враженнями військовослужбовиця Наталія.

Чернігівські гвардійці також  взяли участь у написанні всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

“У мене вперше такий досвід. Але він є дуже корисним, оскільки ми маємо унікальну можливість перевірити свій рівень знань української рідної мови, а зміст диктанту пробуджує почуття патріотичності, що є актуальним в наш час. А ще є позитивний момент – це ніби повернутись в дитинство і відчути себе школярем, що дарує приємні емоції”, – поділилася враженнями гвардійка молодший лейтенант Марія Страдомська.

Долучились до флешмобу й гвардійці 19 Миколаївського полку Південного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України.

“Я хвилювався, наче вперше пишу диктант. Очікую вже результати, цікаво перевірити себе. Дуже приємно, що так багато людей були присутні, приємно що так багато людей підтримує нашу культуру та популяризує українську мову”, – поділився своїми враженнями гвардієць Сергій.

Військовослужбовці Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України також приєдналися до написання диктанту. Для наших військових це додаткова нагода перевірити власні знання мови та пригадати її багатство і красу.  

«Я вперше писав радіодиктант. Це дуже цікавий досвід. Мене переповнювала гордість і вдячність до усіх, хто зберіг, воював і продовжує виборювати наше право спілкуватися рідною мовою», — каже гвардієць Денис.

День української мови та писемності припадає на православне свято – День вшанування преподобного Нестора-літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Адже дослідники вважають, що саме з його праці розпочинається писемна українська мова.

Долучитись до найбільшого україномовного флешмобу можна до 29 жовтня включно, написавши диктант за записом, оприлюдненим на всіх платформах Українського радіо. Головне – надіслати ваш диктант паперовим листом до 29 жовтня або на електронну скриньку до 11 години ранку 30 жовтня. Адже текст радіодиктанту буде оприлюднено в понеділок, 30 жовтня, об 11:00.

Українська мова завжди відігравала ключову роль у формуванні національної ідентичності та сплоченості. Вона є не лише засобом спілкування, але й справжньою зброєю, яка дарує силу та віру у Перемогу.

Українська мова є мовою вільного народу!

За матеріалами з військових частин

Перейти до вмісту