На музейній виставці «24.02» була представлена експозиція, присвячена нацгвардійцям Героям України з спецпідрозділу «Омега» - НГУ

У річницю повномасштабного вторгнення росії на територію України у Києві в Національному музеї історії України у Другій світовій війні відкрили виставку «24.02». Музейна експозиція присвячена героїчному опору українців російській агресії та розділена на дві частини: історії українських військових й українських цивільних.

«Ми хотіли ще раз згадати цей день, 24 лютого 2022 року, розповісти про події, які відбувалися в цей день погодинно по всій території України. Розповісти про воїнів, які в перший же день виконували свій обов’язок служити народу України. Розповісти про історії цивільних, які «штурмували» військкомати, підтримували один одного та допомагали евакуювати мирне населення», – розповідає заступниця генерального директора з наукової роботи музею війни Людмила Рибченко.

Серед експонатів представлених на виставці є також особисті речі героїв України бійців спеціального призначення «Омега» Північного об’єднання Нацгвардії: Романа Собківа, Віктора Головка, Вадима Зеленюка.

«Речі до музею передали рідні загиблих Героїв України. Наприклад, серед матеріалів Віктора Головка у нас представлена медаль за участь у марафоні, який відбувався у травні 2020 року та особистий ніж Романа Собківа. Також нам передали речі Вадима Зеленюка: військовий квиток, розгрузка, шолом та NLAW з якого він зробив останній постріл по ворожій техніці. На протитанковому засобі залишив автограф експрем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон», – поділилась деталями старша наукова співробітниця музею Аліна Малород.

На заході були присутні родичі, побратими та друзі загиблих гвардійців, які прийшли до музею аби вшанувати пам’ять військовослужбовців. Як зазначають бійці необхідно створювати виставки, адже українці мають знати історії тих, хто їх захищав ціною власного життя.

«Про подвиг захисників потрібно розповідати широкій аудиторії. Для того, щоб їхні вчинки на довгі роки закарбувалися у нашій пам’яті та нашій історії», – додав один з побратимів загиблих героїв.

Перейти до вмісту