ДОНЕЧЧИНА: фоторепортаж роботи спецпідрозділу «Омега» на передовій - НГУ

Спецпризначенці Національної гвардії України «Омега» 9 років поспіль обороняють територіальну цілісність України. З початком повномасштабного вторгнення наші хлопці утримували наступ ворога на Київщині, Харківщині, Донеччині та Луганщині. Частина з них – а саме Північний загін спецпризначення вже 8 місяць поспіль перебуває на Донецькому напрямку. Тут вони діють на найважчих ділянках фронту, де потрібно підсилити підрозділи Збройних сил України.

Командир Північного ОЗСП Нацгвардії Андрій певен, що наступальні дії противника на деяких ділянках фронту на Донеччині найближчим часом посиляться. Адже, є багато міст, які знаходяться поблизу Донецька та заважають окупантам. Спецпризначенці кажуть, що інформація, про те, буцімто ворог має критично малу кількість снарядів – помилкова. 

«На нашому напрямку не помітний «снарядовий голод» противника, це ми бачимо з огляду на щоденні атаки авіацією та артилерією. Ворог не полишає спроб штурму позицій наших бійців», – каже командир.

На напрямку, де працює «Омега» українським військовим у переважній більшості протистоять солдати так званої “днр”, які розбавлені підрозділами морської піхоти та спецпідрозділами рф. 

«Бойовики більш вмотивовані, ніж штатні військові рф, бо солдати так званої “днр” розуміють, що українські захисники не пробачать їм зради України. Тому у штурмах вони більш самовіддані, хоч і не навчені», – розповідає Андрій. 

Спецпризначенці ОЗСП Північного ТУ НГУ неодноразово брали участь у міських боях. Найскладнішими вони вважають ті, що були у Сєвєродонецьку. Саме тому вони мають уявлення, що чекає на міста поблизу Донецька і як може діяти противник.

«Міські бої найбільш виснажливі, тому є розуміння, що противник не піде в лоб на ці міста, а обходитиме з флангів. Ворог зазнавати великих втрат, але щодня жива сила противника поповнюється. Тому ми також готуємося і не втрачаємо пильність», – запевняє командир.

Пресслужба НГУ

Фото Liberov Kostiantyn

Перейти до вмісту