На Харківщині добровольці НГУ навчалися надавати першу допомогу на полі бою - НГУ

Інструктори Благодійного фонду «Солом’янські котики» провели тренінг з тактичної медицини для понад 60 добровольців Нацгвардії на Харківщині. Волонтери також подарували бійцям індивідуальні аптечки, що призначені для надання першої медичної допомоги на полі бою.

Перші 50 днів війни «Солом’янскі котики» – волонтери з Києва, допомагали із амуніцією, медициною, харчуванням усім, кому могли. Коли в столиці дещо спала напруга вони вирішили продовжувати волонтерити, але змінити формат. «Котики» сфокусувалися на окремих нішах і тепер допомагають там, де більш компетентні. Зараз Благодійний фонд «Солом’янські котики» працює у двох напрямках – тактична медицина та розмінування. Медицину вони обрали тому, що до повномасштабної війни навчали людей надавати домедичну допомогу, займалися проєктом «РеаніМетро» (дефібрилятори в метро), тож мали певний досвід у цій сфері. За цим напрямом волонтери навчають військових тактичній медицині та забезпечують їх індивідуальними аптечками, укомплектованими для першої допомоги, зокрема, на полі бою.

«За півтора місяця існування фонду ми вже навчили тактичної медицини та забезпечили аптечками понад 8 тисяч військових. Для нас важливо допомагати не лише спорядженням, але і знаннями, які буквально є життєво важливими. Ми точно знаємо, що для гвардійців ці аптечки будуть не просто аксесуаром, а вони знатимуть, як надати допомогу собі та іншим», – зазначає виконавчий директор БФ «Солом’янські котики» Андрій Єрофєєв.

Інструктори «Солом’янських котиків» проводять навчання військових в усіх прифронтових областях – це Харківщина, Київщина, Житомирщина, Дніпропетровщина, Миколаївщина, Одещина.

Аптечка, як і зброя є у кожного військовослужбовця. Вони розраховані на те, що в разі виникнення екстремальної ситуації у будь яких умовах людина сама врятує собі життя і надасть першу допомогу. У нас є випадки, коли гвардійці використовують свої аптечки для того, щоб надати допомогу цивільним. Тому допомога волонтерів для нас безцінна», – зазначив військовий медик Влад.

Волонтери поставили собі за мету навчити тактичної медицини понад 10 000 військових.

Відділення інформації і комунікації Східного територіального управління НГУ

Перейти до вмісту