На Чернігівщині попрощалися з гвардійцем, який обороняв Маріуполь - НГУ

10 серпня, на кладовищі села Савин на Чернігівщині поховали військового Максима Чабура, який загинув у боях за Маріуполь.

Солдат за контрактом Максим Чабур проходив службу у військовій частині 3029 Національної гвардії України. У складі ротної групи Максим виконував бойові завдання в районі проведення ООС.  З початку вторгнення військ рф гвардієць з особовим складом та разом з іншими збройними формуваннями Збройних Сил України вступили в бій з ворожими військами за місто Маріуполь.

8 травня 2022 року підрозділи “Азову” та ЗСУ вели оборонний бій на підступах до заводу “Азовсталь”. Того дня противник намагався під прикриттям броньованої техніки прорватися до заводу, щоб надалі закріпитися на позиції, що могло забезпечити просування ворога в глиб комплексу. Під час запеклого бою вдалося зупинити просування ворога та завдати йому значних втрат, але в ході бою солдат Максим Чабур отримав вогнепальне поранення не сумісне з життям.

Завдяки вмілим діям особового складу, захисникам вдалося тривалий час утримувати позиції на заводі “Азовсталь”, що порушило плани противника по захопленню міста, відволікаючи значні сили військ російської федерації на себе.

За сумлінне виконання службового обов’язку, відданість Військовій присязі та українському народові, особисту мужність і відвагу у складних умовах пов’язаних з загрозою життю, солдат Максим Михайлович Чабур указом президента України №431/2022 посмертно нагороджений орденом “За мужність” III ступеня.

Герої не вмирають!

Слава Україні!

Перейти до вмісту