“На ЧАЕС відновлено стандарти безпеки сховищ ядерного палива”, – Денис Монастирський - НГУ
На ЧАЕС відновлено стандарти безпеки сховищ ядерного палива.
 
Про це повідомив Денис Монастирський, під час прес брифінгу в місті Чорнобиль. Очільник МВС розповів про повернення ЧАЕС під контроль України, забезпечення безпеки сховищ ядерного палива й ситуацію з полоненими нацгвардійцями.
 
«Завдяки ЗСУ, а також підрозділам системи МВС і всім, хто допомагає звільненню нашої землі від ворога, Чорнобильська АЕС сьогодні перебуває під контролем України. Світ може бути спокійним щодо того, що ми тут наведемо лад і забезпечимо стандарти безпеки сховищ ядерного палива та інших небезпечних об’єктів», — зазначив міністр.
Денис Монастриський звернув увагу журналістів на те, що спеціалісти Енергоатома і нацгвардійці повернулися на об’єкти для виконання покладених завдань. На жаль, багато гвардійців залишаються в полоні, вони були вивезені на територію білорусі та сьогодні перебувають там.
 
«Я переконай, що ми повернемо всіх хлопців, усі будуть живі, а ЧАЕС буде під контролем України. Ми гарантуємо й забезпечуємо загальноприйняті стандарти безпеки», — розповів очільник МВС.
Окремо він зупинився на роботі правоохоронців, зборі доказів і фіксації скоєних окупантами злочинів.
 
«Те, що вчинили тут російські окупанти, безперечно, кваліфікується, як воєнний злочин. Докази збирають усі правоохоронні органи, надалі вони будуть передані в українські та міжнародні суди. Але загроза, яка тут не вимірюється доказами та судовими вироками, вона вимірюється надмірною радіацією. Трагедія, яка сталася 36 років тому, у жодному разі не має повторитись», — резюмував міністр внутрішніх справ.
Перейти до вмісту