26 квітня – 36-та річниця з аварії на ЧАЕС - НГУ

36 років пройшло із дня трагічної події, яка забрала тисячі життів, прирекла на страждання мільйони людей, змусила жити у постійній тривозі за власне майбутнє, за долю своїх дітей і наступних поколінь, змінила навколишнє середовище і навіть людську психологію.

Чорнобильська трагедія стала найбільшою у ХХ столітті техногенною катастрофою, яку відчув увесь світ. Лише в Україні внаслідок аварії було забруднено територію площею 50,5 тисяч квадратних кілометрів у 74 районах 12 областей.

Катастрофа могла б обернутись значно більшою бідою, якби на шляху невидимого ворога не стали люди – мужні, самовіддані, рішучі, здатні на самопожертву. Весь світ схиляє голову перед подвигом ліквідаторів, які рятували планету від радіоактивного пекла.

Військові правоохоронці були серед тих, хто з перших днів трагедії пристав до служби в районі ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Понад 18 тисяч військовослужбовців тодішніх внутрішніх військ пройшли випробування Чорнобилем. Більше ніж 460 військовослужбовців були нагороджені орденами та медалями.

І сьогодні військовослужбовці Національної гвардії України продовжують виконувати завдання з охорони Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС», проявляючи при цьому мужність та героїзм. Сьогодні у полоні агресора перебувають 168 оборонців станції, які гідно виконували свій військовий обов’язок, не відступивши перед рашистською навалою, зберігаючи відповідальність захистити весь світ від можливих наслідків.

Чорнобильська трагедія вплинула на життя та долі багатьох наших військовослужбовців. Вшановуючи кожного, хто ризикував життям в зоні лиха, висловлюємо вдячність за вашу мужність, стійкість, відданість Військовій присязі, та щиру надію, що нашим дітям ніколи не доведеться пережити тих страждань, які принесла на Українську землю Чорнобильська катастрофа.

Низький уклін та глибока вдячність учасникам ліквідації наслідків вибуху на ЧАЕС!

Хай залишиться в минулому і не повториться жах тієї страшної катастрофи! Здоров’я і довголіття нашим захисникам, героям-ліквідаторам ядерної стихії, мирного неба нам і перемоги!

Перейти до вмісту