Михайло Вернигора (Класик) про бої за Маріуполь - НГУ

Михайло Вернигора з позивним Класик – офіцер Національної Гвардії України. З початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України він перебував на бойових позиціях українських військових у районі проведення операції Об’єднаних сил, на блокпості поблизу Маріуполя.

З перших днів Михайло та його 5 побратимів утримували позицію під вогнем артилерії противника, який переважав їх у 20 разів. На початку березня Класик разом із воїнами з різних силових структур та військових формувань під командуванням воїнів полку «Азов» вели оборону Маріуполя. У квітні Михайло отримав поранення у лікоть, під час вуличних боїв. Після чого його госпіталізували до «Азовсталі». Там воїну ампутували руку, але врятували життя. Класик перебував у бункері «Азовсталі» 82 дні, під час яких доглядав інших важкопоранених.

Як українським військовим вдалося тримати місто, роль нацгвардійців у обороні Маріуполя та силу духа «азовців», які надихали 20-річних гвардійців, про 43 дні полону та повернення на службу слухайте у нашому інтерв’ю:

Перейти до вмісту